"Рівняти на лідера, а не середину". Інтерв'ю Велепця - про підготовку України до біатлонного сезону

"Рівняти на лідера, а не середину". Інтерв'ю Велепця - про підготовку України до біатлонного сезону

Ексклюзивно
"Рівняти на лідера, а не середину". Інтерв'ю Велепця - про підготовку України до біатлонного сезону Суспільне

Ексклюзивне інтерв'ю тренера жіночої команди Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України розпочала підготовку до нового біатлонного сезону. Біатлоністки пройшли перший збір у Сянках під керівництвом Уроша Велепця, який вдруге очолив жіночу збірну.

Після Сянок українки відправилися на перший закордонной збір у Поклюку. Там біатлоністки виконували роботу над стрільбою, а також займалися бігом на роликах.

Підготовку у складі команди "А" жіночої збірної України продовжують сім біатлоністок - Юлія Джима, Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина, Ірина Петренко, Катерина Бех, Ганна Кривонос та Надія Бєлкіна. Решта спортсменок (Дар'я Блашко, а також Віта та Валентина Семеренко), готуються до сезону окремо.

Читайте також: Як чоловіча збірна України з біатлону почала підготовку до сезону? Ексклюзивне інтерв'ю Юрая Санітри

Про підсумки перших зборів в ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт розповів головний тренер жіночої збірної України Урош Велепець. Він розказав, яким чином проходять збори, звернув увагу на рівень спортсменок на старті підготовки, а також на те, хто із українок зможе виступити на літньому чемпіонаті з біатлону.

  • Про перші збори

"На перших зборах було видно, хто на якому рівні. Зимою треба буде рівняти команду, але рівняти на лідера, а не на середину. У нас трохи інші завдання зараз. У Наді [Бєлкіної] були проблеми зі здоров'ям, вона пропустила два дні. А в цілому - 95% того, що хотіли, те й виконали".

На першому місці базова підготовка, не сильно індивідуальна. Комусь може на роликах треба більше, комусь - на велосипедах. Робили "класику" на підйомі, але половина дівчат натерли мозолі на п'ятках. Потім міняли класику на крос. Треба відпрацювати багато годин, по стрільбі виходить, тренери індивідуально займаються. Також є певний рівень комплексно, коли на роликах крос і стріляють. Рівнем стрільби задоволений".

  • Хто із біатлоністок виглядає найкраще

"Хто краще відчуває себе, і який результат за секундоміром - це різні речі. У минулому році Юлія [Джима] бігла сильніше за інших. Зараз вона нормально готова, краще, аніж у минулому році в цей період. Нам потрібно, щоб дівчата наблизилися до такого ритму. Похвалити можна багатьох".

ДжимаAP

"Юлія трохи краще готова за інших. Але треба похвалити і Настю [Меркушину], і Іру [Петренко], вони ближчі за ходом. Надя Бєлкіна захворіла, але її програму інакше робили. Аня [Кривонос] більше займається технікою, не має такого навантаження по швидкості. Олена [Підгрушна] працює нормально, вона поки один день тренує цю програму. Важко сказати однозначно, на якому вона рівні. Але вона все одно тренується і на наступний збір буде простіше зібрати програму. Про якісь тренування буде легше сказати".

  • Про індивідуальну підготовку Блашко та сестер Семеренко

"Що стосується Блашко, то у мене була розмова з Володимиром МахлаєвимОсобистий тренер Дар'ї Блашко. Наскільки я зрозумів, він буде на тому ж зборі, що й ми у Гогфільцені чи пізніше підключиться в Антгольц-Антерсельві, щоб подивитися як ми працюємо, як вони готові. Махлаєв попросив організувати збір там, де ми будемо. Просто щоб бачити один одного, побачити рівень Даші. Домовився з ним щодо старту на літньому чемпіонаті світу. Знаємо, що Даша завжди була сильною на роликах. Є спортсмени, яким техніка на роликах дає більше, аніж на лижах. Вона може там на високому рівні виступити".

Читайте також: Як Дар'я Блашко пояснила підготовку до Олімпіади-2022 за індивідуальною програмою? Що вона сказала

"З Григорієм Шамраєм не перемовляв, вони пізніше розпочали, спочатку треба було вирішити проблеми зі здоров'ям. Спочатку вони були на санаторії під час першого збору, потім - у горах. Я в курсі, де вони, але наскільки я розумію, у плані підготовці вони базу №1 роблять, ми - базу №2. Але я вже говорив, що він для мене - один із найкращих тренерів. За своїм досвідом знаю, що йому вдасться підняти Віту та Валю на той рівень, на якому вони були. Вони нам потрібні для команди. Якщо будуть на хорошому рівні, то нас це сильно порадує".

  • Про підготовку Катерини Бех

"Катя - одна зі спортсменок, по якій одразу все видно. Вона молода, розуміє завдання. Я бачу прогрес і по руху, і по швидкості. Є питання по стрільбі лежачи - вирішуємо. Іноді буває хороше тренування і стрільба, потім - помилки. Але поки без паніки, зараз червень, зробити все правильно - часу вистачить. Вважаю, що в майбутньому вона має великий потенціал і взагалі не турбуюся. Вона зробить хорошу кар'єру в цьому спорті".

Читайте також: Юлія Джима та Катерина Бех - про налаштування на Олімпіаду та старт підготовки до біатлонного сезону
  • Про подальші плани на підготовку

"Поклюка, потім дівчата поїдуть додому на тиждень. Треба відпочити три дні, робимо активний відпочинок вдома. А потім - на збір у Гогфільцен - там уже буде більше специфіки. Будемо дивитися на плюси та мінуси, вирішуватимо їх, чи це функціонал, чи це стрільба. Там питань багато: комусь по стрільбі додати, комусь - інше. Більше індивідуальна робота - цим займатимемося у Гогфільцені з 6 липня".

"У Гогфільцені будемо тренуватися, потім вісім днів активної паузи - дівчата будуть дома. Можливо, 2-3 біатлоністки зможуть навіть залишитися в Європі. Тим, хто вдома, важче тренуватися - Юлія 100% залишиться [в Європі], можливо, Олена та ще хтось. Тим, хто в Києві, важко знайти умови для тренування. Потім Антгольц, після цього - на море на шість днів, мабуть у Хорватії відпочинемо. А потім наступний збір у Рупольдингу, після чого поїдемо на чемпіонат України. А далі - робота до зими практично без відпочинку".

  • Про літній чемпіонат світу з біатлону

"З Махлаєвим говорив щодо Блашко [на літньому чемпіонаті світу з біатлону] - можливо, це і правильно, оскільки вона на роликах дуже швидко біжить. Зайняти високе місце можуть Кривонос і Бєлкіна з "А" команди, розглядаю можливість з Катериною Бех - спробувати стрільбу. Не стільки про те, щоб вона швидко бігла - просто як стрілятиме під навантаженням. Змагальний стрес - він інший, аніж на тренуваннях".

Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу