Федерація баскетболу України змінила ліміт на легіонерів у чемпіонаті

Федерація баскетболу України змінила ліміт на легіонерів у чемпіонаті

Федерація баскетболу України змінила ліміт на легіонерів у чемпіонаті ФБУ

На майданчику можуть перебувати чотири легіонери.

Федерація баскетболу України внесла зміни відносно ліміту легіонерів у чоловічій та жіночих Суперлігах на сезон 2021/22. Про це повідомляється на сайті організації.

Кількість легіонерів, що можуть перебувати в заявці команд української Суперліги на матч, залишається незмінною. Як і до цього, і у чоловічому, і у жіночому чемпіонаті клуби на гру можуть заявляти не більше п'яти іноземних баскетболістів.

Читайте також: "Прометей" не буде виступати в Кам'янському через конфлікт із владою міста. Куди переїздить команда

Зміни, які затвердили у Федерації баскетболу України, пов'язані з кількістю іноземців, що можуть перебувати одночасно на майданчику. Відтепер, у чоловічій Суперлізі клуби можуть мати на паркеті чотирьох іноземців, у жіночій - трьох.

Що саме змінилося?

У сезоні 2020/21 команди чоловічої Суперліги могли мати на майданчику трьох іноземних баскетболістів, ще два мали право перебувати у заявці і вийти лише за умов, якщо вони не порушують цим ліміт. У жіночій Суперліги цей ліміт складав 2 (на майданчику) +3 (у заявці).

Фактично, Федерація баскетболу України схвалила збільшення кількості іноземців на майданчику. Починаючи з сезону 2021/22, у чоловічій та жіночій Суперлігах команди можуть мати на майданчику на одного гравця більше, аніж у минулому сезоні.

При цьому Федерація зазначила: якщо під час гри за певних причин на майданчику не може перебувати хоча б один український гравець, клуб змушений продовжувати матч удесятьох.

Зміни в ліміті легіонерів

Чоловіча Суперліга

  • 2020/21: 3 (на майданчику) + 2 (у заявці)
  • 2021/22: 4+1

Жіноча Суперліга

  • 2020/21: 2 (на майданчику) + 3 (у заявці)
  • 2021/22: 3+2

В минулому чоловіча Суперліга мала ліміт "4+1" на легіонерів. До 2014 року на майданчику могли одночасно перебувати чотири іноземні баскетболісти. А до цього у чемпіонаті України з баскетболу був навіть ліміт "5+0" - усі п'ять іноземців могли перебувати на майданчику.

Що відомо

  • Чемпіоном України з баскетболу як серед чоловіків, так і жінок, у сезоні 2020/21 став "Прометей".
Читайте також: "Прометей" здобув першу в історії перемогу в чемпіонаті України з баскетболу серед чоловіків
  • У фінальній серії проти "Запоріжжя" у складі "Прометея" були п'ять іноземців - американці Рашад Вон, Шон Еванс, Далента Стефенс, Майкл Маєрс, а також росіянин Ігор Клімов.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика