Вживалось як образа євреїв. Оксфордський словник суперечливо розтлумачив назву фанів Тоттенгема

Вживалось як образа євреїв. Оксфордський словник суперечливо розтлумачив назву фанів Тоттенгема

Вживалось як образа євреїв. Оксфордський словник суперечливо розтлумачив назву фанів Тоттенгема Facebook Tottenham Hotspur

Оксфордський словник, який вважається одним із головних словників англійської мови, оновив тлумачення слова yidd та дав йому визначення як "фанат або гравець Тоттенгем Готспур", повідомляє BBC.

Це пов’язано з піснями, які співали на трибунах самі вболівальники "шпор". Утім, впродовж багатьох років в Англії термін широко вживався і як образливий щодо єврейської спільноти.

Столичний англійський клуб "Тоттенгем Готспур" має багато вболівальників з північного Лондона, які належать до єврейської спільноти. Фани самі називали себе Yidds, не вважають термін образливим і неодноразово співали на трибунах відповідні заряди, за що навіть притягалися до відповідальності.

Водночас у словнику є схожий термін – yiddo. Це слово, як визначають укладачі, є "образливим та зневажливим" стосовно євреїв.

У пресслужбі Тоттенгема зазначили, що таке визначення фанатів і гравців "вводить в оману", і висловили бажання, щоб укладачі словника прояснили образливі і необразливі контексти.

Відреагувала на нову редакцію словника і єврейська громада, що не належить до футбольних уболівальників.

Так, Саймон Джонсон, виконавчий директор Ради єврейських лідерів, який представляє багато британських єврейських громад, зазначив: "Цей термін є образливим, зі шкідливими антисемітськими обертонами. Якщо словник хоче включити його, він повинен чітко зрозуміти, що це образливий термін".

Укладачі словника натомість закиди заперечують і пояснюють, що лише відображають розвиток мови, а контексти виділені чітко.

Категорії
Паралімпійський спортОлімпійський спортФормула 1MMAКіберспортІнше