У Полтаві до пів десятка майстрів уклали договори на торгівлю на вулиці Соборності

У Полтаві до пів десятка майстрів уклали договори на торгівлю на вулиці Соборності

У Полтаві до пів десятка майстрів уклали договори на торгівлю на вулиці Соборності Вікторія Худолій

До пів десятка майстрів 23 червня уклали договори щодо продажу своєї продукції на пішохідній зоні вулиці Соборності у Полтаві. Роблять це для того, щоб торгувати своїми виробами, каже керівник комунального підприємства «Полтава-сервіс» Денис Поліщук. Після укладання угоди, вони мають сплачувати оренду за місце.

Полтавка Вікторія Худолій створює взуття із натуральної вовни. Спочатку капці в’язала тільки для рідних. Згодом почала виготовляє товар на продаж.

У Полтаві до пів десятка майстрів уклали договори на торгівлю на вулиці СоборностіСуспільне Полтава

Вікторія Худолій свої вироби продає з 2017го року

"Якщо це 36 розмір – це я в’яжу 16-18 годин. А якщо це 41 розмір, то можу від 21 до 23 годин. А 46 розмір я в’язала тридцять робочих годин. Я вже вирахувала, на 36 розмір у мене йде 180 гривень на матеріал. Це підошва, пришивна нитка, додаткова напівшерсть, щоб не протирались і верблюжа шерсть", каже майстриня Вікторія Худолій.

На пішохідну вулицю Соборності щовихідних та у святкові дні виходять полтавські майстри із своїми виробами. Раніше вони їх реалізували без дозвільних на це документів. Нині ж їм пропонують укласти договір із комунальним підприємством «Полтава-сервіс» та платити оренду за місце.

У Полтаві до пів десятка майстрів уклали договори на торгівлю на вулиці СоборностіСуспільне Полтава

Територію, де майстри продаватимуть свої вироби, визначать як ярмарок, каже Денис Поліщук.

"Ми визначили суму, яку платитимуть комунальному підприємству «Протава-сервіс», це економічно обґрунтована ціна. Приблизно або 200 гривень за квадратний метр, у центральному місці міста, біля ЦУМу, чи фіксована сума – 531 гривня буде коштувати їхня торгівля за місяць", пояснює керівник комунального підприємства "Полтава-сервіс" Денис Поліщук.

Організовуючи ярмарок, комунальне підприємство має забезпечити майстрам необхідні умови для торгівлі, каже адвокатка Дар’я Маліннікова.

У Полтаві до пів десятка майстрів уклали договори на торгівлю на вулиці СоборностіСуспільне Полтава

"Організатор по договору, де будуть прописані ці суттєві умови, він повинен їм виділяти відповідне виставкове обладнання, надавати пожежну безпеку, забезпечити надання ним послуг. Забезпечити прибирання та інші послуги. Як я розумію, це буде чиста формальність з цим договором, і нічого їм не буде виділятися. То це не зовсім підходить по концепції ярмарки і законодавчо туди не підпадає", каже Маліннікова.

"Ми влаштовуємо шкільний ярмарок, у нас є певні палатки, столики в єдиному стилі. То ми цим забезпечуємо. У даному випадку вони самі здійснюють підприємницьку діяльність, самі влаштовують ярмарок. Ми тільки контролюємо, прибираємо за ними, видаємо виписки та рахунки. Це мінімальне, що ми можемо запропонувати підприємцям", розповів керівник комунального підприємства "Полтава-сервіс" Денис Поліщук.

У Полтаві до пів десятка майстрів уклали договори на торгівлю на вулиці СоборностіСуспільне Полтава

Згідно із договором, каже Денис Поліщук, продавати свій товар майстри зможуть лише у вихідні та святкові дні.

"Це ж не торгівля, а реалізація власного виробу. Ціноутворення виробу: половина – це витрати на матеріали, із чого цей виріб зроблений, а половина – це робота, бо виріб робиться власними руками. Сума озвучена, як для мене, то не підйомна. Тому що у мене у ціну виробу закладено 10 гривень за годину. І щоб заплатити 531 гривню у місяць, мені 53 години треба в’язати", каже майстриня Вікторія Худолій.

Майстри укладати договори з підприємством «Полтава-сервіс» не будуть, каже адміністраторка «Містечка майстрів» Людмила Кривоніс. За словами ж Дениса Поліщука, 23 червня це зробили до пів десятка людей із сорока заявлених.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди