"Були замкнені, наче у клітці". Як проходили тестові змагання в Токіо перед Олімпіадою

"Були замкнені, наче у клітці". Як проходили тестові змагання в Токіо перед Олімпіадою

Ексклюзивно
"Були замкнені, наче у клітці". Як проходили тестові змагання в Токіо перед Олімпіадою AP

Розповідь української стрибунки у воду Анни Письменської.

До старту Олімпійських ігор-2020 залишається місяць. У п'ятницю, 23 липня, на олімпійському стадіоні в Токіо відбудеться церемонія відкриття Ігор, на які увесь світ чекав на рік довше.

Більше 11 тисяч спортсменів прибудуть в Японію для участі в Олімпіаді. Вони змагатимуться у 33 різних видах спортах, а усього буде розіграно 339 комплектів нагород.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

Деякі атлети уже мали можливість випробувати олімпійські об'єкти в Токіо: дехто зробив це ще у 2019 році (до пандемії коронавірусу), а деякі "тестові івенти" відбувалися в Токіо навесні 2021 року. Проходили вони уже за новими безпековими правилами, і дають певне уявлення того, як відбуватиметься Олімпіада в період пандемії.

Стрибки у воду - один з видів спорту, атлети якого мали "тестовий івент" уже в травні цього року. Анна Письменська, учасниця української збірної, теж змагалася на кваліфікаційних змаганнях в Токіо - саме там вона здобула свою ліцензію на Олімпіаду-2020.

Читайте також: Україна здобула ще дві олімпійські ліцензії у стрибках у воду. Обидві - в особистих змаганнях

В ефірі програми "Дорога до Токіо" на телеканалі UA: Перший Анна розповіла про те, як відбувався кваліфікаційний івент у Токіо та які обмеження були для спортсменів.

"Враження від Олімпійської кваліфікації не дуже приємні. Завжди хотілося потрапити у Японію, подивитися усе, адже там величезна кількість красивих місць. Але ми були замкненими, наче у клітці: не було можливості вийти на повітря, навіть не могли спуститися на нижній поверх. Скрізь маски, у басейні маски, черга на трамплін, як у Радянському Союзі - за ковбасою. Там чотири-п'ять осіб допускали на трамплін і більше нікого не підпускали. А коли нас п'ятдесят спортсменів і усім потрібно розминатися, ти просто божеволієш", - розповідає Анна.

Окрім обмежень з пересуванням українка відзначила також інші мінуси в організації кваліфікаційного олімпійського турніру.

"Харчування було жахливе: нас годували мівіною японською, - це найбільше, що запам'яталося. Фруктів практично не давали, але найгірше, що не було можливості вийти на повітря: на вулицю не можна, вікно у номері не відчинити", - резюмує Письменська.

З якими правилами відбуватиметься Олімпіада-2020 для спортсменів

  • тестуватимуть щоденно на коронавірус
  • підтримувати соціальну дистанцію 2 метри постійно, де це можливо
  • заборонено відвідувати визначні чи туристичні місця, заборонені перетитання з іншими учасниками Ігор (не атлетами)
  • повинні покинути Японію за 48 годин після завершення їх змагань
Категорії
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів