Представники 15-ти ОСББ в Запоріжжі вимагають, щоб керуюча компанія віддала технічну документацію

Представники 15-ти ОСББ в Запоріжжі вимагають, щоб керуюча компанія віддала технічну документацію

Представники 15-ти ОСББ в Запоріжжі вимагають, щоб керуюча компанія віддала технічну документацію Суспільне Запоріжжя

Представники 15 новоутворених об'єднань співвласників багатоквартирних будинків у Запоріжжі кажуть: у керуючій компанії “Місто для людей” їм не віддають технічну документацію на будинки. 23 червня вони прийшли до офісу, аби з’ясувати причини.

Жителі п'ятиповерхівки на вулиці Костянтина Великого, 20 кажуть: наприкінці минулого року відбулися загальні збори, під час яких вирішили відмовитися від послуг керуючої компанії “Місто для людей” та створити об’єднання співвласників. Заступник голови ОСББ “Костянтина Великого, 20” Андрій Хижній розповідає, що головна причина такого рішення — відсутність надання послуг із боку керуючої компанії.

"Це прибирання прибудинкової території, прибирання під'їздів, це заміна комунікації, котра знаходиться в аварійному стані. Ці сплачені послуги нам не надаються", — зазначає Андрій Хижній.

Представники 15-ти ОСББ у Запоріжжі вимагають, щоб керуюча компанія віддала технічну документаціюСуспільне Запоріжжя

Андрій Хижній каже: у під'їздах давно потрібно зробити косметичний ремонт, замінити електромережу та стічні труби:"З 21 січня ми ОСББ. Ми написали відповідний запит на “Місто для людей”, аби ті нам передали технічну документацію на будинок і щоб ми закінчили з ними договірні відносини та почали самі наводити тут лад. Поки нам ці документи не передають, вважаючи, що немає на це законних підстав".

З подібними проблемами під офісом керуючої компанії “Місто для людей” сьогодні зібралися загалом 15 представників ОСББ із районів Запоріжжя — Олександрівського, Хортицького, Комунарського та Дніпровського.

Голова ОСББ “Соборний, 42/Тургенєва, 24” Ірина Мішина каже, що керуюча компанія зловживає невиконанням законодавства України стосовно до співвласників: "Не віддає технічну документацію і не віддає акт прийому-передачі будинку, порушуючи всі нормативні документи, які є у нашій демократичній державі стосовно до співвласників та їх вибору".

ОСББ у ЗапоріжжіСуспільне Запоріжжя

Ірина Мішина

Як пояснює голова ОСББ “Ладозька, 17/Ладозька, 23” Сергій Свириденко в керуючій компанії посилаються на те, що їхнє ОСББ неправильно утворене та не бажають повертати гроші та технічну документацію.

"Це по одному будинку. По іншому будинку, вигравши апеляцію у Господарчому суді, вони “протягнули” понад місяць і подали зараз касацію. У мерії на наші звернення посилаються на конкурс, який був ще у 2017 році й ми нічого не можемо зробити.

ОСББ у ЗапоріжжіСуспільне Запоріжжя

Сергій Свириденко

Але, за умовами цього договору, він припинив свою дію у 2018 році. З того часу жодних загальних зборів не відбувалось і ніхто нічого більше не підписував. Виявляється, що “МДЛ” вже порушує законодавство з 2018 року".

Представники ОСББ не зустрілися з керівником керуючої компанії “Місто для людей” Богданом Лозницею – він був у відрядженні у Києві, про що повідомила прессекретарка Валерія Ситник:

"Оскільки директора зараз немає на місці, ми записали тих представників ОСББ, які підійшли до мене та записали їх адреси, аби на наступній зустрічі предметно говорити з приводу того, чому не передається технічна документація і яких саме документів там не вистачає".

За словами прессекретарки, вони обмінялись контактами з учасниками акції, а також з депутатами обласної ради, які також хотіли взяти участь у наступній зустрічі. Наступного тижня директор, згідно зі своїм графіком, запропонує їм дату та час для зустрічі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди