На Миколаївщині на обліку перебувають 4 490 пам’яток археології. Потрібні гроші для їхньої охорони

На Миколаївщині на обліку перебувають 4 490 пам’яток археології. Потрібні гроші для їхньої охорони

На Миколаївщині на обліку перебувають 4 490 пам’яток археології. Потрібні гроші для їхньої охорони Колаж Єлизавети Усатенко

Станом на червень 2021 року, на державному обліку в Миколаївській області перебувають 4 490 пам’яток археології. Про це повідомляє управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації у відповіді на запит кореспондентів Суспільного.

Відповідно до Закону України “Про охорону археологічної спадщини”, археологічний об’єкт ‒ це місце, споруда, комплекс або ансамбль споруд, їх частини, пов’язані з ними території чи водні об’єкти, які створила людина. Стан збереженості археологічного об'єкта не має значення, головне ‒ цінність з археологічного, антропологічного та етнографічного погляду.

Археологічним об’єктом культурної спадщини вважаються городища, кургани, залишки стародавніх поселень, стоянок, укріплень, військових таборів, могильники, культові місця та споруди, їх залишки чи руїни, печери, наскельні зображення, ділянки історичного культурного шару, поля давніх битв, а також пов'язані з ними рухомі предмети. Згідно з законом, археологічні об’єкти культурної спадщини мають міститися під земною поверхнею або під водою. Вони є невідтворним джерелом інформації про зародження і розвиток цивілізації.

У серпні 2020 року в облдержадміністрації зафіксували факт пошкодження археологічної пам’ятки місцевого значення ‒ "Курганна група № 2". Це п’ять курганів поблизу села Скобелеве Баштанського району Миколаївської області. За даними облдержадміністрації, "чорні" археологи пошкодили насип найбільшого кургану цієї групи.

Читайте також: "На Миколаївщині стартувала літня археологічна школа. Досліджують давньогрецьку пам'ятку"

Для проведення археологічних досліджень цього кургану необхідно виділити 21 млн 38 тис. гривень. Станом на червень 2021 року, гроші для дослідження кургану відсутні.

Після події з курганом у селі Скобелеве Миколаївська ОДА зверталась до Міністерства громад та територій, Міністерства фінансів та Міністерства культури та інформаційної політики щодо виділення грошей на охорону пам’яток. Усі міністерства відмовилися надати гроші.

У відповіді управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА зазначено, що на 2021 рік передбачено 265 тис. гривень, а на 2022 рік ‒270 тис. гривень фінансування. У 2020 році на охорону культурної спадщини в Миколаївській області гроші не виділяли.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди