Хто виступить та як готуються до Zaxidfest-2021. Інтерв'ю з організатором фестивалю

Хто виступить та як готуються до Zaxidfest-2021. Інтерв'ю з організатором фестивалю

Хто виступить та як готуються до Zaxidfest-2021. Інтерв'ю з організатором фестивалю Tasha Dudka, Фейсбук Zaxidfest

27-29 серпня у селі Родатичі Львівської області відбудеться один з найбільших музичних фестивалів України Zaxidfest. Його засновник та організатор Яків Матвійчук в ефірі "Радіо Промінь" розповів, чи варто сподіватись на приїзд зарубіжних артистів, які карантинні обмеження чекатимуть на гостей та чи вплинула пандемія COVID-19 на формат фестивалю.

"Перелік учасників не остаточний, будемо доповнювати"

Який ваш настрій щодо прийдешнього фестивалю?

Настрій бойовий. Дуже тішить те, що після пандемічних обмежень уряд нарешті дозволив проведення масових заходів, в тому числі фестивалів, майже без обмежень. Дозволили проведення масових заходів зі 100 відсотків наповненням, тільки з дотриманням маскового режиму.

На сайті Zaxidfest з'явився перелік учасників. Він остаточний?

Ні, він не остаточний, будемо його доповнювати. Ми планували анонс усіх артистів до 15 червня, але, на жаль, є певні корективи, і ми скоро їх доанонсуємо. Зараз я не можу сказати, хто ще там буде, але гості точно зможуть побачити серед учасників "Океан Ельзи", The Hardkiss, 5᾽nizza, "Один в каное", "ДахаБраха", Vivienne Mort, LATEXFAUNA – увесь цвіт сучасної української музики.

Хто виступить та як готуються до Zaxidfest-2021. Інтерв'ю з організатором фестивалюAndrew Kharlamov, Фейсбук Zaxidfest

"Артисти не хочуть втрачати купу часу, виступивши один раз"

Чи західні артисти приїдуть на фестиваль?

Наразі я ще не можу сказати, чи будуть західні артисти на фестивалі. Це велике питання. Ми не будемо анонсувати західних артистів, поки не будемо впевнені хоча б на 95 відсотків, що артист до нас доїде. На жаль, є певні застереження від Державного департаменту США, від багатьох урядів Європейського Союзу про те, що Україна – не зовсім бажана країна для туризму або взагалі для відвідин. Як ви знаєте, пандемічні обмеження ще не зняті, тому в'їхати в Україну, в принципі, можливо. Але, знову-таки, це – перебування на ізоляції, коли виїжджаєш сюди та повертаєшся назад. Артисти не хочуть втрачати величезну купу часу просто виступивши один раз.

Скільки відвідувачів ви очікуєте цього року?

Будь-які прогнози зараз – як пальцем в небо. Ми очікуємо і надіємось, що все буде добре.

"Плануємо проводити фестиваль в тому форматі, як і завжди"

Чи будете стежити за дотриманням санітарно-епідеміологічних рекомендацій МОЗ, як відбуватиметься фестиваль?

Звичайно, будемо дотримуватись усіх рекомендацій та вимог уряду. Вони постійно змінюються. Наразі єдина рекомендація і вимога – дотримання маскового режиму. Цю рекомендацію ми спокійно можемо виконати. Але ми також розглядаємо варіант тестування усіх відвідувачів експрес-тестами. Вже є досвід закордонних великих заходів, і навіть в Україні вже відбулось декілька великих івентів, де усіх відвідувачів тестувати експрес-тестами. Це дає стовідсоткову гарантію, що уряд не матиме претензій з приводу проведення такого масового заходу, і мінімізує ймовірність заражень.

Чи можливо, що Zaxidfest проходитиме в Польщі?

Фестиваль не планували переносити до Польщі, його планували по франшизі проводити і в Польщі також. Але пандемічні обмеження ці процеси гальмують, тому поки що це – лише плани.

Хто виступить та як готуються до Zaxidfest-2021. Інтерв'ю з організатором фестивалю Антон Гонтар, Фейсбук Zaxidfest

Хто виступить та як готуються до Zaxidfest-2021. Інтерв'ю з організатором фестивалю

Карантинний рік приніс збитки для галузі шоу-бізнесу. Чи це якось відбилося на якості прийдешнього Zaxidfest?

Індустрія заходів і розваг в Україні втратила понад 2,5 млрд гривень. Тобто це індустрія, яка, напевно, є однією з найбільш постраждалих. Звичайно, ми понесли величезні, колосальні фінансові збитки, і це факт, це заперечувати неможливо, це загальновідома інформація. Але ми плануємо проводити фестиваль в тому форматі, як і завжди, а фестиваль Zaxidfest – завжди круто, якісно і атмосферно. Тому запрошую усіх на Zaxidfest 27-29 серпня. Якщо хтось ще на ньому не був – це масштабний фестиваль біля Львова, найбільший неміський музичний фестиваль в Україні. Буде цікаво.

Читайте також

Ціна квитків, список артистів та план "Б". Інтерв'ю із засновником Atlas Weekend

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше