Світоліна на характері перервала серію поразок та пройшла у друге коло турніру в Істборні AP

Перша перемога на трав'яному турнірі за два роки.

Еліна Світоліна перед участю в основній сітці Вімблдону вирішила виступити на турнірі в Істборні. Він мав стати для неї другим перед трав'яним турніром серії Великого Шолому.

Початок підготовки до Вімблдону у Світоліної вийшов невдалим. Перша ракетка України виступила в Берліні, однак вилетіла звідти у першому ж раунді, поступившись росіянці Єкатеріні Алєксандровій.

В Істборні Світоліна мала розпочати виступи проти іспанки Паули Бадоси - 33-ї ракетки світу. На відміну від українки, іспанська тенісистка змогла дістатися до чвертьфіналу Ролан Гаррос, і тому проводила лише перший матч на трав'яному покритті.

Матч між українкою та іспанкою мав відбутися ще у понеділок, 21 червня. Однак через сильні дощі у Великій Британії, гру перенесли на наступний день.

Світоліна ризикувала програти другий поспіль трав'яний матч. Однак замість цього оформила вольову перемогу.

Хоча українка могла вигравати першу партію. Ведучи в рахунку 4:1, Світоліна втратила перевагу і дозволила Бадосі взяти п'ять наступних геймів поспіль.

У другій партії Світоліна не повторила цієї ж помилки. Українська тенісистка знову заволоділа ініціативою на старті сету, але цього разу довела справу до розгрому - 6:1.

Визначати переможницю протистояння мав третій сет. Як і в попередніх двох, Світоліна розпочала з брейку на подачі суперниці, після чого намагалася втримати цей результат.

Бадоса змогла зрівняти рахунок, однак у наступному ж геймі Світоліна знову вийшла вперед завдяки брейку. Але за рахунку 5:4 дозволила суперниці зробити брейк. Хоча українка відіграла чотири брейк-поїнти, з п'ятої спроби іспанка забрала гейм.

У підсумку тенісистки довели справу до тай-брейку. Там перемогу здобула Світоліна.

WTA. Істборн. Перше коло

Паула Бадоса (Іспанія) - Еліна Світоліна (Україна, 2) 1:2 (6:4, 1:6, 6:7)

Що означає ця перемога для Світоліної

• Перша перемога Світоліної на трав'яному покритті з липня 2019-го. Тоді українка змагалася на Вімблдоні та пройшла до півфіналу, в якому поступилася румунці Сімоні Халеп.
  • Світоліна виграла перший матч після поразки на Ролан Гаррос-2021. На Відкритому чемпіонаті Франції українка дійшла до 1/16 фіналу, де поступилася майбутній переможниці - чешці Барборі Крейчиковій.

• В другому колі Світоліна зіграє проти переможниці пари Герріет Дарт - Єлени Рибакіної.
  • Також Еліна Світоліна в парі з Мартою Костюк зіграє у парі турніру в Істборні. Перший матч українки зіграють проти Алексі Гуарачі та Дезіре Кравчік.
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів