Під Офісом президента відбудеться рейв проти поліцейського свавілля

Під Офісом президента відбудеться рейв проти поліцейського свавілля

Під Офісом президента відбудеться рейв проти поліцейського свавілля ukrinform.ua

25 червня о 16:00 організація UkrainePride влаштує рейв-протест під Офісом президента, з метою привернути увагу до безпеки представників ЛГБТ+ та натиску поліції на артпростори та електронну сцену України. Про це стало відомо зі сторінки організації в Instagram.

На рейві зіграють українські діджеї Katro Zauber, Kichi Kazuko, Omon Breaker, Gael та електронний виконавець грецького походження Stef Mendesidis. Протест триватиме до 22:00.

"Наша влада добре навчилася удавати, що не помічає проблему, тому приходиться дати шуму, щоб привернути до себе увагу. Формат не новий і ним ще декілька років тому успішно користувалися у Тбілісі, щоб привернути увагу до неправомірних і брутальних рейдів силовиків у нічні клуби міста", – розповіла засновниця організації Софія Лапіна у коментарі виданню "Слух".

Активісти вимагають:

 • Ухвалити законопроєкту #5488 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації”;
 • Реформувати поліцію, прокуратуру та судову системи;
 • Негайного розслідуваи напади радикалів на ЛГБТ та феміністичні події, активісток та організації;
 • Розслідувати неправомірні рейди на заклади електронної сцени столиці та жорстоких неправомірних затримань культурних діячів;
 • Змінити керівництво МВС, яке систематично ігнорує звернення та заяви активістів, затягує та закриває справи щодо нападів радикалів, та брутальності і неправомірності з боку поліції;
 • Створити безпечні та сприятливі умови для розвитку електронної сцени в Україні.

Що відомо

 • 21 травня у Києві представники креативних та культурних спільнот провели акції протесту під стінами поліції Подолу з вимогою звільнення начальника Подільського управління поліції Києва Павла Василенка, припинення обшуків культурних закладів і притягнення до відповідальності винних у побитті художника Дмитра Бугайчука.

Перед тим, як зібратися на Хорива, організатори акції навели у Фейсбуці приклади, які на їх думку, є свавіллям поліціянтів:

 • "15-го травня о 21:00 близько 50 озброєних "правоохоронців" вдерлися на територію арт-кластеру на Нижньоюрківській 31 та зірвали два заходи – у клубі @Closer та у Mezzanine. Обидва заходи відбувалися згідно з карантинними нормами й у дозволений час. "Правоохоронці" вдарили, поваливши на землю, працівника Closer, намагалися зламати двері, проводили несанкціонований обшук у закладі 2c1b, у якому не було заходів, та побили його працівника. Також міліціянти силоміць розігнали відвідувачів бару 20FT Radio, який розташований на вулиці: ні сам бар, ні його відвідувачі не порушували жодних норм та законів. Міліціонери у відповідь на прямі запитання не змогли навести законних підстав для своїх дій".
 • "Перші напади правоохоронців на Нижньоюрківську, 31 сталися ще в 2015-му, у 2020–2021 рр. вони відбувалися набагато частіше, ніж будь-які публічні заходи в культурного осередку"
 • "27-го листопада 2020 року о 22:45 на територію Keller Bar (Кирилівська 71) увірвалися приблизно 70 силовиків та інших підрозділів. Виламавши ворота та вхідні двері, кинули всіх обличчям в підлогу, кричали, лаялися, били. Без складання протоколу було обшукано всіх відвідувачів заходу. Нагрудні камери було ввімкнено тільки по приїзду адвоката, силовики поїхали о 5-й ранку, так нікого і не затримавши".
 • "В бар Хвильовий міліцейські приходять та зривають заходи щодня. В бару вже є кілька десятків протоколів та з десяток виграних судів. Найбільш гучний зрив відбувся 25-го червня 2020 року, коли спецпризначенці зірвали лекцію про поліцейське свавілля в рамках заходу від КиївПрайду".

"Остання крапля – в ніч з 18 на 19 травня на перехресті Кирилівської та Мильного провулку було побито та незаконно затримано Дмитра Бугайчука, художника та музиканта, засновника гурту "Дичка", учасника арт-кластеру Кирилівська 47Б, в 50 метрах від репетиційної студії Дмитра, бо "він підозріло виглядав". За це йому розбили голову, душили, не викликали швидку, протримали на місці затримання 3 години в кайданках без укладання протоколу. Побиттям займався екс-беркут Владислав Іоанно (номер жетону 36774), який у минулому вже нападав на людей (bit.ly/ioanno) . Фото з незаконного насилля до Міті – на обкладинці події".

UKRAINEPRIDE — громадська організація, створена у 2021 році правозахисницею і ЛГБТ+ активісткою Софією Лапіною та режисером, кліпмейкером і ЛГБТК+ активістом Юрієм Двіжоном.

"Співробітники культурних закладів, які ставали жертвами силовиків, неодноразово подавали скарги до правоохоронних органів. Однак, насильство над культурною спільнотою не вщухає, і стати його жертвою можна не лише на території закладів дозвілля. Неправомірні дії міліції усіх, хто гуляє по Подолу та виглядає в очах "правоохоронця" неформально. Неправомірні обшуки, підкидання наркотиків, вимагання хабарів, побиття та перевищення обов’язків стали невід’ємним атрибутом міліції.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше