Євро-2020: Німеччина хотіла підсвітити арену ЛГБТ-кольорами на гру з Угорщиною. Але УЄФА заборонила

Євро-2020: Німеччина хотіла підсвітити арену ЛГБТ-кольорами на гру з Угорщиною. Але УЄФА заборонила

Євро-2020: Німеччина хотіла підсвітити арену ЛГБТ-кольорами на гру з Угорщиною. Але УЄФА заборонила Alliance.com

УЄФА вже прийняла рішення щодо цього питання.

Збірна Німеччини проводить матчі групової стадії Євро-2020 на домашньому стадіоні "Альянц Арена" в Мюнхені. Там німцям вдалося набрати три очки - в другому турі вони перемогли Португалію.

Вирішальний поєдинок Німеччина також зіграє в Мюнхені проти збірної Угорщини. Німцям достатньо не програти угорцям, щоб вийти у плей-оф Євро-2020.

Перед матчем проти Угорщини влада Мюнхена також готувала спеціальну акцію. На яку мала отримати дозвіл від УЄФА.

Що трапилося?

15 червня парламент Угорщини ухвалив закон, згідно якого заборонено обмінюватися інформацією, пов'язаною з пропагандою ЛГБТ. Закон розповсюджений на неповнолітніх осіб і діє також у шкільному середовищі - вчителям, зокрема, заборонили говорити під час навчання про гомосексуальність як нормальну форму сексуальної поведінки.

Влада Мюнхена у відповідь на це запропонувала підсвітіти кольорами ЛГБТ стадіон "Альянц-Арену" перед третім поєдинком між Німеччиною та Угорщиною. Таким чином місцеві політики розраховували підтримати ЛГБТ-спільноту Угорщини після прийнятого закону урядовцями.

Одночасно з рішенням влади Мюнхена, голкіпер збірної Німеччини Мануель Нойєр двічі вийшов на поле у "веселковій" капітанській пов'язці на матчі Євро-2020 на підтримку ЛГБТ-спільноті. Її ж він планує одягнути і на матч проти Угорщини.

Проблемою проведення ЛГБТ-акції у Мюнхені перед матчем з Угорщиною могла стати позиція УЄФА. Європейська організація намагається уникати політичних питань у спорті: перед початком Євро-2020 УЄФА ухвалила рішення щодо змін у футболці збірної України через гасло "Героям слава!"

Читайте також: УАФ досягла компромісу з УЄФА щодо гасла "Героям Слава!" на формі збірної України

Яке рішення ухвалила УЄФА?

Мануелю Нойєру не заборонять грати із "веселковою" пов'язкою на руці. УЄФА погодилася з твердженнями Німецького футбольного союзу, що ця пов'язка Нойєра є "командним символом різноманітності".

Однак влада Мюнхена не зможе підсвітити "Альянц-Арену" у веселкові кольори. В цьому сенсі УЄФА зіслалася на свій політичний та релігійний нейтралітет.

За інформацією німецької газети Bild, УЄФА відповіла на звернення мера Мюнхена Дітера Рітера, що подібна акція може мати політичний підтекст. Саме через закон, прийнятий в Угорщині.

"УЄФА політично і релігійно є нейтральною організацію, виходячи з основ, прописаних у її статуті. Враховуючи політичний контекст цього запиту і його зв'язок з рішенням угорського парламенту, УЄФА мусить відмовити у цьому", - сказано в заяві європейської організації.

Водночас, в УЄФА наголосили, що підсвітити "Альянц-Арену" влада Мюнхена має право у будь-який день, коли не відбуватимуться матчі Євро-2020. Зокрема, 28 червня - день, коли в Німеччині проводиться щорічний ЛГБТ-парад та фестиваль.

Також УЄФА не заборонила підсвічувати інші німецькі стадіони у день матчу з Угорщиною. Проте саме "Альянц-Арена" має бути підсвіченою у кольори УЄФА та країн, що братимуть участь у поєдинку.

Що відомо

  • Німеччина та Угорщина у боротьбі між собою визначать учасника плей-оф Євро-2020. Німцям достатньо не програти, щоб пройти далі.
  • Після групового етапу "Альянц Арена" в Мюнхені прийме лише один матч на Євро-2020 - у чвертьфіналі турніру.
  • Матч Німеччина - Угорщина відбудеться у середу, 23 червня. Він закриватиме групову стадію Євро-2020.
Читайте також: Героїчний подвиг Данії та ще сім учасників плей-оф. Що відбулося в 11-й ігровий день Євро-2020
Категорії
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів