Що робити, якщо пропустили термін щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19. Пояснює МОЗ

Що робити, якщо пропустили термін щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19. Пояснює МОЗ

Що робити, якщо пропустили термін щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19. Пояснює МОЗ
УНІАН

Друге щеплення дозою вакцини проти COVID-19 можна зробити пізніше, якщо це не вдалося зробити у зазначену дату.

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я, у деяких випадках щеплення другою дозою можна зробити раніше.

"У разі непереборних обставин введення другою дози можна зробити на 7 днів раніше зазначеного інтервалу для вакцин CoronaVac/Sinovac та AstraZeneca (Covishield/SKBio). Для вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech відразу зазначено "вікно", в межах якого можна зробити щеплення, – в період між 21-им та 28-им днем після введення першої дози", – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у МОЗ, щеплення другою дозою вакцини бажано робити у визначений термін:

  • Comirnaty/Pfizer-BioNTech - 21-28 днів,
  • CoronaVac/Sinovac Biotech - 28 днів,
  • Oxford/AstraZeneca - 12 тижнів.

Друга доза вакцини проти COVID-19, введена раніше або пізніше рекомендованого інтервалу, зараховується без необхідності її повторного введення або вакцинації спочатку.

Водночас у МОЗ рекомендували вакцинуватись раніше або пізніше тільки у випадку крайньої потреби.

Що відомо

  • З 29 травня 2021 року в Україні запустили перші центри масової вакцинації населення проти COVID-19. Наразі вони працюють лише у вихідні дні. У них вакцинують як тих, кого попередньо запросили на щеплення телефонним дзвінком чи повідомленням, так і за іншою чергою усіх охочих, яким ще не надійшло запрошення, але які є в листі очікування. Пріоритет надається літнім людям. Перший відкрився у столичному Міжнародному виставковому центрі в Києві.
  • Міністерство охорони здоров'я розпочало процедуру запису на щеплення проти COVID-19 громадян України, які проживають на тимчасово окупованих РФ територіях Донецької, Луганської областей та Криму.
  • За підрахунками Рахункової палати, МОЗ вже витратило на вакцинацію від коронавірусу 7,9 млрд грн, ще 2,6 млрд грн залишаються невикористаними. Водночас середня вартість дози щеплення становить близько 276 гривень.
  • Народних депутатів та працівників Верховної ради почали щеплювати американською вакциною Pfizer проти COVID-19. Міністерство охорони здоров'я прийняло відповідне рішення ще 7 травня
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок