На Олімпійські Ігри у Токіо відібралася бігунка, яку дискваліфікували на 5 років. Як це можливо

На Олімпійські Ігри у Токіо відібралася бігунка, яку дискваліфікували на 5 років. Як це можливо

На Олімпійські Ігри у Токіо відібралася бігунка, яку дискваліфікували на 5 років. Як це можливо Imago

Бріанна МакНіл продовжує змагатися, хоча її відсторонили від змагань.

У легкій атлетиці підходять до кінця відбіркові змагання на Олімпійські Ігри. Спортсменам необхідно виконати норматив, щоб здобути право виступити у Токіо.

У бігу на 100 метрів з бар'єрами олімпійській чемпіонці Бріанні МакНіл потрібно було потрапити до трійки найкращих, щоб кваліфікуватися в олімпійську збірну. З цим завданням МакНіл упоралася, посівши друге місце.

Тепер американка має право виступити на Іграх у Токіо. Однак її участь на Олімпіаді-2020 під загрозою: спортсменку попередньо дискваліфікували на п'ять років за допінг, і вона взагалі не повинна була брати участь у відбіркових змаганнях.

Що трапилося?

На початку червня антидопінгова організація Athletics Integrity Unit (AIU) повідомила, що МакНіл дискваліфікована на п'ять років від участі на турнірі. Перед цим у лютому її відсторонили від змагань - відібратися на Ігри перед цим вона не могла.

Читайте також: Олімпійську чемпіонку в бігу на 100 метрів з бар'єрами дискваліфікували за допінг на п'ять років

Термін заборони на виступи МакНіл юридично вступив у силу 15 серпня 2020 року. Таким чином, американська бігунка не може змагатися аж до 2025 року та пропустить дві Олімпіади - включно з Іграми у Токіо.

Дискваліфікація американки могла скласти вісім років замість п'яти. Вона неодноразово порушувала антидопінгові правила, за що вже відсиділа рік дискваліфікації. А замість того, щоб перебувати ще п'ять років поза спортом - відібралася на Олімпіаду.

Чому МакНіл змагалася на турнірі попри заборону?

МакНіл почала оскаржувати рішення AIU ще перед офіційним оголошенням рішення. Її справа знаходиться у Спортивному арбітражному суді.

Справу бігунки мають розглянути до 28 червня - саме тоді збірна США має оголосити повний склад легкоатлетів, які візьмуть участь на Олімпійських Іграх у Токіо. Проте згідно рішення CAS, на час розгляду справи МакНіл мала право змагатися на турнірі.

Таким чином, участь олімпійської чемпіонки у Токіо залежить від рішення Спортивного арбітражного суду. Якщо він залишить дискваліфікацію у силі, у такому разі МакНіл залишатиметься поза спортом до серпня 2025 року.

Водночас, кількість бігунок, що виступлять у Токіо від збірної США, не скоротиться. Замість МакНіл, якщо вона не зможе виступити на Іграх-2020, виступить Геббі Каннігем, яка фінішувала четвертою у забігу.

Що відомо про Бріанну МакНіл?

  • Олімпійська чемпіонка Ріо-2016 у бігу на 100 метрів з бар'єрами.
  • Крім "золота" Ріо, МакНіл здобула перемогу на чемпіонаті світу-2013 у бігу на 100 метрів з бар'єрами.
  • Також в активі МакНіл - "срібло" у забігу на 60 метрів на чемпіонаті світу-2016, що проходив у приміщенні.
Категорії
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів