Сонати Моцарта здатні пригнічувати епілептичні припадки

Сонати Моцарта здатні пригнічувати епілептичні припадки

Сонати Моцарта здатні пригнічувати епілептичні припадки

Вчені університету Масарика в Чехії під час наукового дослідження виявили, що прослуховування сонати К448 для двох фортепіано Моцарта має протиепілептичний ефект і може бути одним із можливих способів лікування захворювання. Про це повідомляє SkyNews.

Дослідники заявляють, що прослуховування Моцарта призводить до зменшення епілептиформних розрядів (ЕР) – мозкових хвиль, які можуть викликати судоми.

Крім цього команда порівняла вплив на мозкові хвилі музики Моцарта і Франца Йозефа Гайдна. Вже знайома К448 Моцарта зменшила кількість епілептиформних розрядів на 32%, а 94-а симфонія Гайдна, навпаки, збільшила кількість розрядів на 45%. Але тільки у чоловіків – на жінок музика Гайдна вплинула позитивно і пригнітила розряди.

"Ми вважаємо, що фізичні "акустичні" особливості музики Моцарта впливають на мозкові коливання – або мозкові хвилі – які відповідають за зниження ЕР", – стверджує один з авторів дослідження, професор Іван Ректор.

У 2020 році аналогічне дослідження проводили італійські вчені – за допомогою статистичних методів вони проаналізували дані про 12 експериментів. Виявилося, що на стан хворих найкраще діють два твори композитора: соната для фортепіано № 16 до мажор, К. 545 і соната для двох фортепіано ре мажор, K.448. У пацієнтів, які щодня слухали ці композиції, частота нападів скоротилася на 31-66%.

А в 1993 році Френсіс Роше, Гордон Шоу і Кетрін Кі досліджували вплив прослуховування сонати для двох фортепіано Моцарта на розумову діяльність. Вони дали піддослідним один і той самий тест на просторове мислення, різниця полягала лише в музиці, що супроводжувала виконання завдання.

Найкращі результати випробувані демонстрували при прослуховуванні Моцарта. На жаль, вплив не постійний, а триває протягом 15 хвилин після прослуховування.

Читайте також

Сила мистецтва чи наука? Як впливає на людину класична музика

З чого почати знайомство з класичною музикою та як її слухати

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше