Драматична перемога Ферстаппена, Перес вдруге поспіль на подіумі. Результати гран-прі Франції

Драматична перемога Ферстаппена, Перес вдруге поспіль на подіумі. Результати гран-прі Франції

Драматична перемога Ферстаппена, Перес вдруге поспіль на подіумі. Результати гран-прі Франції AP

Як пройшла гонка у Франції.

Сьомий гран-прі Формули-1 у 2021 році відбувся у Франції. На ньому пілоти мали подолати дистанцію у 53 кола, а головними претендентами на перемогу були Макс Ферстаппен ("Ред Булл") та Льюїс Гемілтон ("Мерседес").

Саме Ферстаппен та Гемілтон посіли перші дві позиції за підсумками кваліфікації. Нідерландець зміг випередити британця, виїхавши у третій кваліфікації з 1:30 хвилини. Проте вже під час гонки мав зустрітитися з опором двох суперників - крім Гемілтона, до трійки увійшов і партнер британця - фін Валттері Боттас.

Суспільне Спорт розповідає, що відбулося на сьомому Гран-прі Формули-1 у Франції.

  • Перше коло: Гемілтон випереджає Ферстаппена

Гонка розпочалася для переможця кваліфікації не найкращим чином. Вже на другому повороті Ферстаппена випередив Гемілтон.

Втративши лідерство, Ферстаппен опинився між двома болідами "Мерседес" - Боттас продовжував підтискати лідера заліку Формули-1.

На восьмому колі різниця між першим місцем (Гемілтон) та третім (Боттас) складала три секунди, усі три гонщики йшли досить компактно. Так відбувалося до першого піт-стопу.

  • 19-20 коло: піт-стопи Ферстаппена та Гемілтона - нідерландець випереджає британця

На 19-му колі першим у бокси пішов пілот "Ред Булл". Ферстаппен відправився на піт-стоп після того, як туди пішов Боттас.

Після виходу із боксів Ферстаппен зміг випередити Боттаса, однак фін скоротив відстань від нього. Наступним на піт-стоп мав відправитися Гемілтон.

Гемілтону швидко провели піт-стоп, проте вийшов звідти британець зміг лише після Ферстаппена. Пілот "Ред Булл" зайняв вигідну позицію і не дав Гемілтону себе випередити.

Після піт-стопу Гемілтона лідерство у гонці було вже за пілотами "Ред Булл". Серхіо Перес став лідером завдяки тому, що не йшов на піт-стоп. А ось другим вже був саме Ферстаппен.

Перес пішов у бокси і вийшов звідти четвертим, після чого гонка повернулася до того, з чого розпочиналася: Ферстаппен - перший, а Гемілтон - другий.

  • 33-е коло: другий піт-стоп Ферстаппена

На 33-му колі гонщик "Ред Булл" вирішив піти на другий піт-стоп, намагаючись повторити тактику першого - піти раніше і потім повернути собі лідерство.

На виході із піт-стопу Ферстаппен мав відставання у 19 секунд та четверту позицію. "Мерседеси" взяли паузу із цим рішенням, хоча Льюїс Гемілтон повідомляв про проблеми з переднім колесом.

Ферстаппен продовжував очікувати піт-стопів від пілотів "Мерседес". Перед 39-м колом різниця між болідами складала сім секунд.

На 44-му колі Ферстаппен випередив Боттаса, який "заважав" нідерландцю підібратися до Гемілтона. Відстань між першим та другим місцем складала трохи більше п'яти секунд.

У підсумку Ферстаппен дотис для себе перемогу. На 52-му колі гонщик "Ред Булл" на прямій обійшов Гемілтона і повернув собі лідерство.

  • Втрати позицій Леклером

Кваліфікацію у Франції пілот "Феррарі" проїхав на сьомому місці. Результат, який був для нього одним із найгірших у сезоні - в Португалії Леклер показав восьмий результат.

Однак результат у кваліфікації не став єдиною проблемою для гонщика "Феррарі". На гран-прі Леклер також почав втрачати позиції.

Однією із причин втрат позицій Леклером став піт-стоп, після якого він виїхав "на харді"Комплект шин із найбільшою жорсткістю. З кожним колом пілот "Феррарі" втрачав позиції.

У підсумку Леклер посів 16-е місце. Це найгірший його результат у сезоні у тих гонках, в яких він стартував.

  • Серхіо Перес - третій

Майже всю гонку Серхіо Перес йшов позаду двох пілотів "Мерседес" та свого партнера по "Ред Булл" Макса Ферстаппена. Лише завдяки тому, що мексиканець останнім пішов на піт-стопу, він певний час був лідером гонки.

За п'ять кіл до закінчення гран-прі Перес наближався до Валттері Боттаса. Та зміг його випередити.

Для Серхіо Переса це другий поспіль подіум. Після перемоги в Баку гонщик "Ред Булл" став третім на гран-прі Франції.

Результати гонки

Категорії
Олімпіада-2022Ліга чемпіонівЗимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболу