Щоб заохотити дітей до навчання, у Кропивницькому провели "Аукціон новітніх технологій"

Щоб заохотити дітей до навчання, у Кропивницькому провели "Аукціон новітніх технологій"

Щоб заохотити дітей до навчання, у Кропивницькому провели "Аукціон новітніх технологій"

Як зробити штучну червону ікру, холодний пар та об’ємні малюнки за допомогою 3D-ручки, показували кропивницьким учням. Досліди проводили в рамках проєкту "Аукціон новітніх технологій" викладачі національного технічного університету. У такий спосіб показують, як знання з хімії, фізики та біології можна застосовувати на практиці – розповів співорганізатор проєкту Олександр Задорожний.

Представниця харківського університету Олександра Івах показує, як зробити ароматизовану свічку. Для цього приготувала кілограм парафіну, тисячу форм, метр ниток та чотири барвники: "Хімія не дуже страшна наука. Так як наша кафедра займається переробкою нафти і газу, то найпростіше показати, як зробити свічку - барви, запах, аромат".

Учням показали, як створити штучну червону ікру: "Розчин альгінату натрію робиться з бурої водорості ламінарія, додаємо барвник, для того, щоб червона ікра виглядала, як червона, беремо сіль, натрій хлор, беремо глутамат натрію у нормованій кількості, і ми отримуємо так званний базовий розчин. Вичавлюємо по карпельці у хлорид кальцію альгінат натрію розчин базовий, промиваємо в дистильованій водичці. Це - штучна ікра".

Представник харківського університету Дмитро Матюхов каже: "Ми вирішили, що буде дуже добре, якщо наочно можна побачити таку популярну галузь в гастрономії, яка називається молекулярна кухня. Ми зробили таким чином, щоб це не була незвична рецептура, а навпаки, наблизитись до звичайного технологічного процесу і отримати такий популярний продукт, як штучна червона ікра".

Подивитись на досліди запросили дітей п’яти шкіл - розповів співорганізатор проєкту Олександр Задорожний: "Аукціон новітніх технологій в першу чергу для того, щоб заохотити дітей до навчання. Це природничі науки. Не дуже їх діти полюбляють. Але ось такі наші заходи дуже їх стимулюють до вивчення хімії, фізики, математики, навіть програмування".

Учням 9, 10 та 11 класів показують, як створити фігури за допомогою 3D-ручки, вимірювати вміст нітратів в овочах, роботу військової техніки через окуляри віртуальної реальності, як робити холодний пар ультразвуком.

Десятикласниця Олена Ковальова каже: "Я побачила багато нового, ця виставка поміняла моє ставлення до різних наук, я задумуюсь над вивченням математики і фізики".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди