20-річний метальник молота Кохан показав три найкращі результати в кар'єрі за три дні. Як це сталося

20-річний метальник молота Кохан показав три найкращі результати в кар'єрі за три дні. Як це сталося

20-річний метальник молота Кохан показав три найкращі результати в кар'єрі за три дні. Як це сталося Associated Press

Це також найкращий результат в Україні за шість років.

Український метальник молота Михайло Кохан продовжує підготовку до Олімпійських ігор-2020, які будуть дебютними у його кар'єрі. 20-річний атлет виконав кваліфікаційний норматив на Ігри ще у 2019 році, тож літо 2021 року для нього є підготовчим, про потрапляння на Олімпіаду переживати не варто.

Літній сезон Кохан відкрив на українських змаганнях ще у травні, а тоді на початку червня двічі виступив на міжнародних стартах - у Словаччині метнув на 77.56 метра, його найкращий результат у сезоні.

Читайте також: Метальник молота Кохан - другий на турнірі в Словаччині з одним з найкращих результатів у кар'єрі

А в другій половині червня Михайло кілька разів покращив цей результат. У діапазоні трьох днів Кохан встановив особистий рекорд, а тоді - показав ще два найкращі результати у кар'єрі!

Спершу 20-річний Михайло Кохан розгромив суперників на чемпіонаті України. У першій спробі він метнув молот на 76.71 метра (цього було б достатньо для "золота"), а у другій додав ще майже два метра - 78.61 м! Його перша спроба за 78 метрів та особистий рекорд.

Після цієї спроби Кохан достроково завершив змагання - він став недосяжним для суперників на рівні чемпіонату України. Це його третє поспіль "золото" на рівні чемпіонату України.

За дві доби після перемоги на українських змаганнях, Михайло поїхав на міжнародний турнір до Польщі, де виступали три призери останнього чемпіонату світу: поляки Павел Файде та Войцех Новіцкі, а також угорець Бенце Галаш.

Кохан з перших спроб тримався на рівних із суперниками, а в третій спроба показав результат 78.57 метра - другий найкращий у кар'єрі. У шостій спробі він знову метнув за 78 метрів, і цього вистачило для фінішу на третьому місці.

Українець програв обом полякам: результат Файдека - 82.14 м, результат Новіцкі - 79.92 м. Але обійшов угорця Галаша - 75.99 м.

Найкращі результати у кар'єрі Михайла Кохана

  1. 78.61 м - чемпіонат України-2021, Луцьк, Україна (18 червня 2021)
  2. 78.57 м - меморіал Януша Кусоцінського, Хожув, Польща (20 червня 2021)
  3. 78.33 м - меморіал Януша Кусоцінського, Хожув, Польща (20 червня 2021)

Михайло Кохан - другий українець за останні 9 років, який метав молот за 78 метрів. Найкращий результат за останні дев'ять років показав Євген Виноградов у 2015 році - 79.25 метра. Але окрім цього, ніхто не метав за 78 метрів.

Тож у Кохана - найкращий результат (одразу три) в Україні за останні 6 років та другий найкращий за останні 9 років.

Що відомо

  • Михайло Кохан - 20-річний український спортсмен, чемпіон Юнацьких Олімпійських ігор-2018. У 2019 році фінішував п'ятим на чемпіонаті світу.
  • Володар олімпійської ліцензії на Токіо-2020.
Читайте також: Американець Краузер побив світовий рекорд у штовханні ядра, який тримався 31 рік: відео
Категорії
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів