Для перевірки солерудника на Закарпатті у шахту на глибину 430 м запустили робота

Для перевірки солерудника на Закарпатті у шахту на глибину 430 м запустили робота

Для перевірки солерудника на Закарпатті у шахту на глибину 430 м запустили робота УНІАН

Робота запустили в соляну шахту Солотвина. Зробили це 17 червня для перевірки ресурсів у шахтах Солотвинського солерудника, — повідомила заступниця директора проєкту Юдіта Євчак. За її словами, робот досліджує шахти, аби запобігти подальшому забрудненню басейну Верхньої Тиси. Проєкт підготували в межах співробітництва між Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Україною.

Для перевірки Солотвинського солерудника в шахту запустили робота. Зануритися він може до дна шахти — 430 метрів, — розповів координатор проєкту Норберт Зойзон.

"Через те, що солона вода, ми йому прикріплюємо додаткову вагу, спочатку в нас йде прісна вода, тому ми спочатку за допомогою оптичного кабелю спускаємо до рівня прісної води і відпускаємо у вільне плавання", — розповів координатор.

Для перевірки Солотвинського солерудника на Закарпатті, у шахту на глибину 430 м запустили роботаУНІАН

Керують роботом у шахті за чотирма комп’ютерами, каже інженер-програміст Денис Ситнік.

"Кожен комп’ютер має свою мету — робот автономний, він може сам спускатися по траєкторії, яку йому визначили. Для цього ми розробляємо йому проєкт", — пояснив Денис Ситнік.

Електромеханік підприємства з ліквідації солерудника Павло Макарук показав шахту, куди занурювали робота.

"У ці шахті колись спускалися люди добували сіль і лікувалися, — пояснив він. — Лікарня знаходилася на глибині 300 метрів. Видобування солі було від 385 до 430 метрів. Зараз все затоплено, вода знаходиться від поверхні 12 метрів".

Для перевірки Солотвинського солерудника на Закарпатті, у шахту на глибину 430 м запустили роботаУНІАН

Над складанням мапи занедбаних та затоплених соляних шахт за допомогою робототехніки працювали впродовж року, розповіла заступниця директора проєкту Юдіта Євчак. За її словами, долучилися експерти та науковці з різних країн.

"Такі європейські об’єднання до цього створювалися лише в прикордонних регіонах країн Європейського союзу, — розповіла вона. — Закарпатська область України, яка не є членом ЄС вперше стала членом проєкту європейського масштабу. Тобто ми зареєструвалися в Міністерстві закордонних справ Угорщини і в Комітеті регіонів ЄС".

За словами Юдіти Євчак, проєкт розроблений, щоб запобігти забрудненню солоними водами басейну Верхньої Тиси. Також він має допомогти відновити шахти солерудника. Вартість проєкту – 1 мільйон 200 тисяч євро. Їх надали європейські країни.

Читайте також: Борщівник скошують в Ужгороді: чому почали в середині червня
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди