"Дитина гулятиме і дивитиметься, що стоять хрести". Біля Полтави хочуть створити нове кладовище

"Дитина гулятиме і дивитиметься, що стоять хрести". Біля Полтави хочуть створити нове кладовище

"Дитина гулятиме і дивитиметься, що стоять хрести". Біля Полтави хочуть створити нове кладовище Суспільне Полтава

У Полтавській громаді хочуть створити нове кладовище. Проєкт розробки детального плану території, яка в основному, у селі Гожули, готували на сесію міської ради. Проте питання до порядку денного цього разу не внесли тому, що проти цього виступили місцеві жителі.

Створити цвинтар необхідно, бо у Полтаві лишилося замало місця для поховань, каже начальник комунального підприємства «Спецкомбінат похоронного і ритуального обслуговування» Денис Діхтярьов.

На ділянці землі у селі Гожули Полтавської громади Анжела Степаненко більш як 20 років саджає городину. А за кількадесят метрів – поле, на якому міська влада хоче створити кладовище.

"Мені, до прикладу, не подобається, щоб тут був цвинтар. Людям тут теж для чогось городи. Буде ходити, хто попало. Тут хоч тихий район трохи, а якщо кладовище, тут буде постійно потік людей ", – говорить Анжела Степаненко.

Міське кладовищеСуспільне Полтава

Міське кладовище

Приблизно за сотню метрів від поля – ділянка землі сина Ірини Лукінової.

"Отам видно стовпи, там у мого сина ділянка, яку взяв, щоб збудувати будинок, жити зі своєю сім’єю. У нього є дитина. І як це? Дитина гулятиме у дворі та дивитиметься, що поруч похорони відбуваються, що стоять хрести? Як дитина ростиме у такій ситуації?", – говорить Ірина Лукінова.

Цю територію для кладовища обрали, бо вона близько до міста. А створити цвинтар потрібно, бо на міських залишилося мало місця, каже начальник комунального підприємства «Спецкомбінат похоронного і ритуального обслуговування».

Ділянка землі біля села ГожулиСуспільне Полтава

Ділянка землі біля села Гожули

"Максимум два роки і нам не буде, де ховати людей. Тому, потрібна якась територія, якась ділянка, щоб зробити нове міське кладовище.Не можна на пагорбах робити, не можна, де дуже близько ґрунтові води, не можна 300 метрів до найближчих житлових будинків, якщо це класичне поховання, і 100 метрів для урн. Тобто кладовище можна розміщати у цілому не ближче, ніж 100 метрів", – говорить начальник комунального підприємства "Спецкомбінат похоронного і ритуального обслуговування" Денис Діхтярьов.

У будинку майже за 300 метрів від поля, де хочуть облаштувати цвинтар, проживає Олександр Ісаєнко.

"Якщо тут буде полтавське міське кладовище, нам тут життя не буде. Тут будуть суцільні похорони, а у нас діти малі ростуть",– сказав Олександр Ісаєнко.

Графіка: площа поляСуспільне Полтава

Графіка: площа поля

Площа поля – близько 70 гектарів. Аби створити на ньому кладовище, потрібно розробити детальний план територій. Такий проєкт рішення винесли на сьогоднішню сесію Полтавської міськради. Однак, питання до порядку денного не внесли, бо проти цього виступили місцеві жителі.

"Ми це питання 18 червня знімемо, і до тих пір, поки не буде якесь загальне рішення, ми його не будемо навіть і на сесію виносити", – сказав голова Полтавської громади Олександр Мамай.

КладовищеСуспільне Полтава

Кладовище

"У проєкті рішення йшлося про дозвіл на початок розробки детального плану території. Це містобудівна документація, яка розробляється з урахуванням усіх санітарних норм чинного законодавства. Була б визначена проєктна територія для можливості влаштування кладовища, яка б, звісно, була набагато меншою і враховувала санітарний розрив. Також детальним планом були б визначені інші функціональні зони, які б входили у територію проєктування. Можливо, це було б озеленення, або складські приміщення чи виробничі, або іншого функціонального призначення", – говорить начальник управління з питань містобудування Полтавської міськради Микола Шевельов.

Нині у Полтаві є 28 кладовищ, а у громаді – 59.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди