Відрахування від роботи сонячних батарей в Богданівці йдуть мимо бюджету громади. Голова незгоден

Відрахування від роботи сонячних батарей в Богданівці йдуть мимо бюджету громади. Голова незгоден

Відрахування від роботи сонячних батарей в Богданівці йдуть мимо бюджету громади. Голова незгоден Суспільне: Кропивницький

Майже пів мільйона гривень недоотримує бюджет Суботцівської громади Кропивницького району. Як розповів Суспільному голова громади Андрій Борідченко, на землях в селі Богданівка встановили сонячні електростанції. Відрахування з їх роботи йдуть не в громаду, а в обласну енергопостачальну компанію.

На околиці села рік тому на площі чотири гектари встановили сонячні електростанції, говорить голова громади. "Ці об’єкти збудовані на приватних земельних ділянках. Це є доходами фізичної особи. Перед цим це були землі сільгосппризначення. Було змінено їхнє цільове призначення під землі житлової і громадської забудов".

На думку Андрія Борідченка, батареї виробляють до пів мегавата електроенергії. "Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія відраховує податок на доходи фізичних осіб і за результатом весь цей податок внаслідок недосконалості податкового законодавства зараховується за місцем розташування. За нашими підрахунками, це як мінімум 450 тисяч гривень на рік недоотриманих надходжень. Ну а ми фактично шукаємо джерела фінансування для соціальних програм, для утримання шкіл, дитячих садочків", – каже голова.

Єдиним надходженням до бюджету громади від роботи електростанцій є земельний податок – тисяча гривень в рік.

Жителька Богданівки Тетяна Ткаченко після будівництва сонячної електростанції немає під’їзду до своєї земельної ділянки. "Ми загороджені, ніхто нам не може дати відповідь, де все ж таки дорога".

Власник земельної ділянки і сонячних електростанцій Дмитро Шуліка говорить, що платити у бюджет громади не проти. "Оце питання з приводу не надходження грошей у бюджет Суботцівської громади, це підняв я. Тому що я знаю, які суми прораховуються. Я не буду це оприлюднювати, не хочу".

Власник сонячних батарей пояснив, як змінили цільове призначення землі громади. "Оцей шматочок землі увійшов за новим генеральним планом у склад населеного пункту – села Богданівка. Коли входить земельна ділянка у склад населеного пункту, з’являється право, навіть не право, а обов’язок розроблення документації зі зміни цільового призначення. Тому що землі особистого селянського господарства не можуть бути у складі населених пунктів. Це все було зроблено, підкреслюю, з дотриманням чинного законодавства".

Голова громади звернувся у податкову службу. Податок з доходів фізичних осіб відповідно до вимог чинного законодавства сплачується за місцем знаходження юридичної особи, сказав заступник начальника головного управління Державної податкової служби в області Сергій Колотуха. "Коли фізична особа виробляє електричну енергію з альтернативних джерел по „зеленому тарифу”, вона має право на отримання доходу при подальшій реалізації цієї електричної енергії енергетичній компанії. Еенергетична компанія виступає як податковий агент і вона зобов’язана сплатити податок до бюджету по своєму місцю заходження".

Андрій Борідченко розраховує на зміни у законодавстві на державному рівні, щоб громада отримувала гроші від податків, які підприємці сплачують у бюджет.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди