Іван Козленко і Лариса Мудрак готові долучитися до подолання кризи в УКФ

Іван Козленко і Лариса Мудрак готові долучитися до подолання кризи в УКФ

Іван Козленко і Лариса Мудрак готові долучитися до подолання кризи в УКФ
УКФ

11 червня в ефірі UA: Культура відбулася публічна дискусія щодо ситуації, яка склалася навколо Українського культурного фонду. До дискусії долучилися міністр культури Олександр Ткаченко, в.о. виконавчого директора УКФ Ірина Осадча, мистецтвознавиця Ольга Сагайдак, колишня голова Наглядової ради УКФ Лариса Мудрак і колишній директор Довженко-Центру Іван Козленко.

Під час дискусії мистецтвознавиця Ольга Сагайдак спитала колишнього директора Довженко-центру та представника заявників УКФ Івана Козленко, чи готовий він, як активний представник громадянського суспільства, долучитися до програмної роботи над змінами нормативних документів УКФ.

Козленко відповів ствердно, зазначивши, що раніше він вже очолював конкурсну комісію Міністерства культури, яка існувала півтора року до запуску Українського культурного фонду та була, якоюсь мірою, його прототипом.

Колишній директор Довженко Центру готовий долучитися до подалання кризи в УКФ
Лариса Мудрак, Іван Козленко та Ольга Сагайдак під час публічної дискусії на UA: Культура.

Тоді Міністерство культури фінансувало тільки державний сектор, і за міністра Нищука були запущені конкурси. Потім вже були принципові рішення громадськості, що необхідно запроваджувати рівний доступ до ресурсів.

"І мені ця історія небайдужа, оскільки я долучився не до творення буквально УКФ, але безумовно я відчуваю власне відповідальність за те, що відбувається", – заявив Козленко.

Колишня голова Наглядової ради УКФ Лариса Мудрак, яка днями подала заяву про відставку з посади, також згодна долучитися до "системної та спокійної роботи над удосконаленням механізмів роботи УКФ":

"Ніколи не кажи ніколи! У моєму професійному менеджерському досвіді дуже багато роботи як волонтера для, знову ж таки, держави та заради державних інтересів. Але я переконана, що антикризова команда, а в моїй особі це був саме антикризовий консалтинг 24/7 фактично півтора місяця, як правило обтяжена оцим складним вантажем. Вона повинна бути долучена, але вже в рамках консалтингу. Я з радістю це зроблю".

Конфлікт всередині УКФ

Новий скандал навколо УКФ розпочався у травні 2021 року, коли деякі проєкти, які претендували на гранти і посіли топові позиції в рейтингу експертів, почали отримувати відмови у фінансуванні від Наглядової ради Фонду.

Експерти УКФ, а також культурні інституції та учасники конкурсного відбору проєктів фонду почали виступати з публічними заявами з вимогою розпустити Наглядову раду і скасувати її рішення.

Голова Наглядової Ради Лариса Мудрак спочатку намагалася залагодити конфлікт та закликала сторони конфлікту до дискусії, але 7 червня заявила про самовідвід з посади голови Наглядової ради УКФ.

Окрім Мудрак у відставку подали ще два члени Наглядової Ради – Артемій Сурін та Катерина Чуєва.

14 червня на посаду вступив новий виконавчий директор УКФ Владислав Берковський. Він заявив, що не бачить кризи в роботі фонду, а всі проблеми зумовленні кризою зростання інституції.

Читайте також

"Якщо Наглядову раду переоберуть, повернетесь в УКФ?" – "Ніколи не кажи ніколи". Інтерв'ю з Мудрак

Спочатку Держкіно, тепер УКФ. Чи справді влада перетягує контроль над культурними інституціями

Про кризу в УКФ: "По-комсомольськи готують красиві проєкти до Дня Незалежності"

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ