"Ми розглядаємо це як зброю": Галущенко про "Північний потік – 2"

"Ми розглядаємо це як зброю": Галущенко про "Північний потік – 2"

"Ми розглядаємо це як зброю": Галущенко про "Північний потік – 2"

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна розглядає "Північний потік – 2" як зброю, а також зазначив, що Росія впливає на ринкову ціну на газ в Європі, аби примусити до реалізації цього проєкту.

Про це він повідомив у Верховній раді під час години запитань до уряду.

"Сьогодні те, що відбувається з ринковою ціною в Європі на газ – це наслідок того, що робить наш "сусід", щоб примусити до реалізації "Північного потоку – 2". Безумовно, ми розглядаємо цей "Північний потік" як зброю. Це не питання економіки та комерції, ми розуміємо, що той об'єм прокачки, 55 млрд через цей "ПП-2", вінт є критично-небезпечним", – сказав Галущенко.

За його словами, є декілька напрямків, у яких Україна планує працювати щодо питання "Північного потоку – 2". Зокрема, вимагатиме застосування європейського законодавства до "ПП-2", та підійматиме питання про повернення до ідеї консорціуму стосовно газотранспортної системи, щоб забезпечити транзит територією України.

Читайте також: Позиція Байдена щодо "Північного потоку-2" пов'язана з налагодженням зв'язків з Європою – Зеркаль

"Обіцянки про те, що договір буде виконуватися і їх виконання – це різні речі. Тому треба робити цілий ряд заходів. Ми будемо далі протистояти реалізації цього "ПП-2", але паралельно треба дивитися на ті, кого ми можемо залучити з партнерів для забезпечення функціонування нашої вітчизняної системи", – додав Галущено.

Раніше міністр повідомив, що Міненерго планує пройти наступні опалювальні сезони автономно від енергосистеми Росії та Білорусі, аби у 2023 році розпочати синхронізацію української енергосистеми з європейською ENTSO-E.

Що відомо

  • Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • 19 травня стало відомо, що США не запроваджують санкції щодо "Північного потоку-2", після чого Верховна рада закликала Конгрес США повністю зупинити його будівництво.
  • 4 червня президент Росії Володимир Путін заявив про завершення прокладання труб першої гілки газопроводу "Північний потік-2". За його словами, "Газпром" вже готовий до початку газопостачання до Європи.
  • Після цього Держдеп Нед Прайс наголошував, що мета США полягає в тому, щоб трубопровід "Північний потік-2" не використовувався як політична зброя.
  • Він також зазначив, що наразі трубопровід приблизно на 90% завершений, тому "фізичному будівництву буде важко перешкодити".
  • 6 червня в уряді Німеччини заявили, що Україна має залишитися транзитером російського газу до країн Європейського союзу навіть після запуску російського трубопроводу "Північний потік-2".
  • 10 червня США пообіцяли вживати заходи щодо причетних до будівництва "Північного потоку-2".
  • Кандидат у канцлери ФРН від Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет заявив, що проєкт газопроводу "Північний потік-2" добудують і з цим "довелося погодитися" США. Водночас він зауважив, що Росія не повинна шантажувати проєктом Україну, Польщу та країни Балтії.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок