Мер Рівного сказав, коли "Верес" зможе зіграти на Авангарді. А ще хочуть аудиту реконструкції

Мер Рівного сказав, коли "Верес" зможе зіграти на Авангарді. А ще хочуть аудиту реконструкції

Ексклюзивно
Мер Рівного сказав, коли "Верес" зможе зіграти на Авангарді. А ще хочуть аудиту реконструкції Суспільне Рівне

Бюджетна комісія Рівнеради рекомендувала виділити зарезервовані у міській скарбниці 50 млн грн на продовження реконструкції стадіону "Авангард". Підставою для цього стало виділення урядом 100 мільйонів гривень з держбюджету для співфінансування.

Водночас місто планує аудит реконструкції, аби розуміти, що уже зроблено і скільки це вартувало. Мер Рівного Олександр Третяк розповів Суспільному, коли, за оптимістичними прогнозами, там може зіграти рівненський "Верес", який вийшов в УПЛ.

Роботи на стадіоні розпочалися в березні 2019-го року. Станом на квітень 2021-го готовність об'єкту становила понад 19%. Представники бюджетної комісії Рівнеради погодилися виділяти гроші за умови перевірки стану будівництва та його відповідності документації.

Рівнерада дасть 50 мільйонів на "Авангард"Суспільне Рівне

"Чи буде обіцяний аудит? Так. Зараз розглядається це питання, ми його глибоко вивчаємо. І питання стоїть гостро, він буде проводитися. Не виключено, що після аудиту ми будемо розглядати питання коригування проєкту. Будуть розглядатися аудиторські фірми, які дійсно в цьому є професіоналами", – сказав начальник управління капітального будівництва Рівного Володимир Ляшук.

Рівнерада дасть 50 мільйонів на "Авангард"Суспільне Рівне

Голова бюджетної комісії Рівнеради Павло Алексєвич зазначив, що оплату вже виконаних робіт у комісії погодили, а решту рішень приймуть тільки після аудиту.

"Тільки після аудиту можна буде приймати рішення, всі мають зрозуміти. Це має бути прозорий, зрозумілий аудит, що там вже збудовано, чи згідно з проєктом. І сам проєкт буде коригуватися, я сподіваюся, що він не буде такий епічний, щоб все-таки ми могли до нового року в межах цього бюджету його завершити і відкрити", – зазначив Павло Алексєвич.

Рівнерада дасть 50 мільйонів на "Авангард"

Міський голова Рівного Олександр Третяк повідомив Суспільному, що рішення Кабміну про виділення 100 мільйонів гривень на будівництво "Авангарду" вже є, гроші мають надійти у бюджет міста як субвенція.

Читайте також: Уряд дав 100 млн на стадіон "Авангард" у Рівному

"Найближчим часом вони мають надійти у наш бюджет. 100 мільйонів державних плюс 50 мільйонів міських, і ми очікуємо іще 50 мільйонів із інших держфондів, які будуть залучені в наш бюджет. В цілому це буде трошки більше ніж 200 мільйонів, їх буде достатньо для завершення стадіону до рівня змагань прем'єр-ліги, але аж ніяк не достатньо для завершення в цілому", – сказав Олександр Третяк.

Мер уточнив, що на ці гроші завершать східну та західну трибуни, поле, бігові доріжки та підтрибунні приміщення.

Мер Рівного сказав, коли "Верес" зможе зіграти на Авангарді. А ще хочуть аудиту реконструкціїСуспільне Рівне

Раніше Суспільне повідомляло: загальна кошторисна вартість реконструкції "Авангарду" після коригування становить майже 550 мільйонів гривень.

"Ми, коли інспектували стадіон в лютому, говорили про те, при тих розкладах, що мали бути, що ближче до осені стадіон зможе прийняти перші матчі. Але, на жаль, кошти із держбюджету надійшли тільки ось-ось зараз, в червні, то відповідно залишається обмаль часу", – зазначив Олександр Третяк.

Рівнерада дасть 50 мільйонів на "Авангард"Суспільне Рівне

Загалом, сказав мер, перші матчі "Вересу" у Рівному можна очікувати вже навесні 2022-го року.

Що відомо

  • 16 червня на сторінці міського голови Олександра Третяка опубліковано допис, у якому йдеться про наміри подати стадіон "Авангард" на участь у конкурсному відборі з фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. При цьому кошторисна вартість вказана 438,5 млн.
  • Наприкінці квітня Рівнерада погодила виділення на продовження реконструкції "Авангарду" 50 млн. До того місто вже виділяло на об'єкт двічі, йдеться про понад 100 млн грн.
  • Загальна кошторисна вартість у цінах станом на 17 липня 2018-го року складала 212,3 мільйона. Після коригування – уже 549,3 мільйона. Повний перелік змін – ТУТ.
  • Станом на квітень 2021-го готовність об'єкту становила 19,3%, а після виділення 50 мільйонів на кінець бюджетного періоду цей показник має становити 28,4%.
  • У січні голова ОДА Віталій Коваль заявив, що "питання розвитку футболу на Рівненщині і добудови стадіону "Авангард" стоїть на контролі в перших осіб держави.
  • Після обрання мер Олександр Третяк повідомив, що не облишить добудову стадіону, але заявив, що об'єкт треба добудовувати не за будь-яку ціну.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Категорії
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів