Творець інтернету Тім Бернерс-Лі виставив на аукціон свій оригінальний код як NFT

Творець інтернету Тім Бернерс-Лі виставив на аукціон свій оригінальний код як NFT

Творець інтернету Тім Бернерс-Лі виставив на аукціон свій оригінальний код як NFT

Винахідник інтернету сер Тім Бернерс-Лі продає на аукціоні Sotheby's оригінальний код, за допомогою якого він колись створив Всесвітню павутину. Про це повідомляє the Art Newspaper.

Деякі здивувалися його рішенню з урахуванням того, що він свого часу демонстративно відмовився оформляти патент на свій винахід. Однак будинок Sotheby's запевнив, що вторговані кошти підуть на благодійні цілі на розсуд Бернерса-Лі та його дружини.

"Чому NFT? На мій розсуд, це природна річ для вченого-комп'ютерника, який пише програмний код – робив це протягом багатьох років", – наводить слова сера Тіма пресреліз Sotheby's, – "Мені здається цілком нормальним поставити автограф на абсолютно цифровому артефакті".

Творець інтернету Тім Бернерс-Лі виставив на аукціон його оригінальний код як NFT

Тім Бернерс-Лі

При цьому винахідник інтернету провів паралель між абстрактною природою глобальної мережі та новою ідеєю цифрових сертифікатів власності. "NFT у всіх його формах – будь то твори мистецтва або цифрові артефакти на зразок мого – це нова іграшка в віртуальному світі та найкращий спосіб заявити про своє авторство", – вважає він.

У 1989 році, працюючи в Європейський організації ядерних досліджень (ЦЕРН), Бернерс-Лі запропонував проєкт "ВсесВітня паВутина", який мав на меті публікацію гіпертекстових документів, пов'язаних між собою гіперпосиланнями, що полегшило б пошук і консолідацію інформації. Проєкт Павутини був призначений для вчених ЦЕРНу й спочатку використовувався у внутрішній мережі центру.

Моду на NFT часом критикують як спосіб роботи гроші з нічого. Однак останнім часом за різні цифрові об'єкти, що виставляються на продаж у вигляді цифрових сертифікатів, колекціонери платять мільйони доларів.

Суспільне Культура підготувала кілька матеріалів, які допоможуть розібратися в темі:

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад