Мертве море Ізраїлю та хмарочоси Південної Кореї. Які можливості відкрилися для туристів за тиждень

Мертве море Ізраїлю та хмарочоси Південної Кореї. Які можливості відкрилися для туристів за тиждень

Мертве море Ізраїлю та хмарочоси Південної Кореї. Які можливості відкрилися для туристів за тиждень Ілюстративне фото: unplash

Правила карантину в окремих країнах світу змінюються щодня, особливо коли збільшується число вакцинованих від COVID-19. Подекуди серед них є й зміни для туристів — нові відкриті кордони, спрощення карантину на території та вимог в'їзду. Суспільне зібрало все, що змінилося для українських мандрівників з 12 по 18 червня. Інформацію про вимоги в'їзду до усіх країн світу можна дізнатися на сайті Міністерства закордонних справ.

Німеччина

Уряд Німеччини дозволив в'їзд туристам з України з 1 липня за умови надання негативного ПЛР-тесту на COVID-19, підтвердження вакцинації або підтвердження одужання. Як ідеться на сайті німецького Міністерства охорони здоров'я, Україна з 13 червня більше не знаходиться у зоні ризику. Усі особи, які в'їжджають до Німеччини на літаку, перед вильотом повинні пред'явити перевізнику негативний результат ПЛР-тесту, підтвердження вакцинації або підтвердження одужання. Цей обов'язок накладається незалежно від того, чи знаходитися ви у групі ризику.

В'їжджати дозволяється будь-яким транспортом — як наземним, так і повітряним. Тест має бути зроблений за максимум 72 години до в'їзду, а від щеплених приймаються лише вакцини, затверджені ЄС. Таких нині чотири — Pfizer/BioNtech, AstraZeneca, Moderna та Johnson&Johnson (Janssen). Китайська CoronaVac нині затверджена ВООЗ, але ЄС — ще ні. Зазначається, що у мандрівника має бути хоча б один з необхідних документів і заповнений правильно (наприклад, має бути німецький чи англійський відповідник), інакше у в'їзді буде відмовлено. Водночас слід пам'ятати, що до 1 липня ситуація може змінитися й Німеччина вирішить, що Україна має повернутися до зони ризику.

НімеччинаІлюстративне фото: unplash

Німеччина

Крім того, Міністерство внутрішніх справ Німеччини повідомило, що з 25 червня відкриє кордони для вакцинованих проти COVID-19 туристів з-поза меж Європейського Союзу. За інформацією відомства, до країни можуть в'їхати туристи, які зробили друге щеплення вакциною проти COVID-19 щонайменше за 14 днів до подорожі. Щеплення має бути зробленими вакцинами, схваленими Європейським агентством з лікарських засобів (EMA).

Читайте також: Безпека під час мандрівок у гори. Про що варто пам'ятати туристу

Ізраїль

Ізраїль з 14 червня дозволив українцям в'їзд до країни. Туристи мають завчасно отримати дозвіл на в'їзд, здати ПЛР-тест на COVID-19 та пройти обов'язковий карантин. Так, громадяни повинні заздалегідь подати заявку на в'їзд до ізраїльської дипломатичної або консульської установи, або до Управління з питань народонаселення та імміграції.

Читайте також: Зіпсована відпустка: експерти розповіли, за що можуть заборонити виїзд з України

Право на в'їзд, зокрема, мають іноземці, чиї батьки проживають в Ізраїлі; іноземці, які запрошені на весілля чи похорони; люди, які потребують лікування; іноземні журналісти; студенти, які навчаються в Ізраїлі чи вступатимуть до вишів; діячі культури; волонтери тощо. Повний перелік можна переглянути на сайті.

В'їзд до Ізраїлю дозволений за наявністю негативного ПЛР тесту, зробленого за 72 години до прибуття. Після – необхідно буде зробити додатковий ПЛР тест, він платний80 ізраїльських шекелів за умови завчасної онлайн реєстрації, або 100 ізраїльських шекелів за умови реєстрації в аеропорту; оплата здійснюється кредитною карткою. Ця вимога поширюватиметься також на тих, хто має сертифікат про вакцинацію або документ про одужання від COVID-19. Для отримання дозволу на в’їзд в країну також вимагається діючий медичний страховий поліс, який покриває витрати на випадок захворювання на COVID-19.

ІзраїльІлюстративне фото: unplash

Ізраїль

Після отримання дозволу пасажири, які прибувають в Ізраїль, повинні заповнити декларацію не більше ніж за 24 години до рейсу. В декларації пасажир надає свої особисті дані, медичні відомості, а також детальну інформацію про місце самоізоляції в Ізраїлі. У посольстві зазначили, що усі міжнародні пасажири повинні пройти самоізоляцію. Тривалість ізоляції – 14 днів або 10 днів (за умови, якщо пасажир матиме два ПЛР-тести, у визначені спеціальним протоколом дати, результати яких є негативними). Громадяни, які мають довідку про вакцинацію від COVID-19 в Ізраїлі або довідку про одужання від COVID-19 в Ізраїлі, не підлягають самоізоляції.

"Іноземець, який залишить територію Ізраїлю до закінчення терміну самоізоляції без спеціального дозволу, порушує закони країни, а відтак наступний в'їзд до Ізраїлю такій особі буде заборонений", – додали у посольстві.

Польські кордони

З 23 червня відкриються всі пункти пропуску на українсько-польському кордоні, які раніше були закриті. Зокрема, запрацюють пункти Смільниця, Угринів та Устилук. Нині черги спостерігаються на пунктах пропуску Краківець, Шегині, Рава-Руська, проте завдяки відкриттям інших пунктів пропуску, це дасть змогу розвантажити ці пункти.

Водночас українським невакцинованим туристам в'їзд до Польщі поки що заборонений. Існує великий перелік винятків для заборони на в'їзди до країни, однак туристичної мети серед них поки немає, як і транзитної.

Кордон ПольщіTVP

Кордон Польщі

Південна Корея

Південна Корея с 1 липня скасовує обов'язковий двотижневий карантин для повністю вакцинованих проти COVID-19 туристів. Аби не проходити двотижневий карантин туристи мають бути щеплені вакциною проти COVID-19, схваленою Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Окрім цього їм потрібно буде заповнити заявку та пройти тестування до та після прибуття до Південної Кореї. До таких вакцин належить і китайська CoronaVac.

Південна КореяІлюстративне фото: unplash

Південна Корея

Британія та Словенія

Кінцевий етап пом'якшення карантинних обмежень у Великій Британії був перенесений з 21 червня на 19 липня. Як заявив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, уряд був вимушений прийняти таке рішення через попередження вчених про можливий "різкий приріст" кількості людей, які потребуватимуть госпіталізації в разі пом'якшення обмежень у заплановані терміни.

Таким чином, у Британії залишаться чинними обмеження на збори людей. Зокрема, групам до 30 осіб дозволяється зустрічатися на відкритому повітрі, а до шести людей – у приміщеннях. Крім того, продовжать діяти карантинні обмеження для закладів культури, а нічні клуби залишатимуться закритими.

Українцям дозволений в'їзд до Британії. Для цього вони повинні:

  • надати негативний результат тестування на COVID-19 (ПЛР тест, LAMP), зробленого не більш як за 72 години до перетину кордону;
  • забронювати та сплатити до прибуття до країни проходження тестів на COVID-19 на 2 та 8 день самоізоляції;
  • заповнити перед приїздом онлайн-форму контактних даних і номерів бронювання тестів на COVID-19.
БританіяІлюстративне фото: unplash

Британія

Тим часом влада Словенії оголосила про завершення епідемії COVID-19 у країні "завдяки успішній вакцинації населення та дотриманню карантинних заходів". Так, державний секретар Міністерства охорони здоров'я Франк Віндішар заявив, що епідеміологічна ситуація у Словенії сприятлива завдяки тим, хто стежив за карантинними заходами, вакцинувався і, перш за все, діяв відповідально. За його словами, нині у Словенії є достатньо вакцин, щоб зробити щеплення усім охочим, людей вакцинують без попереднього запису. Водночас в'їзд нещепленим туристам з України поки що заборонений.

СловеніяІлюстративне фото: unplash

Словенія

Полегшення в'їзду для іноземців

Державна прикордонна служба України змінила вимоги для перетину кордонів іноземцями через встановлення "зеленого" рівня епідемнебезпеки, дозволивши в'їздити до України зі зробленим методом ПЛР-тестом або експрес-тестом на визначення антигена, які проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону, або документом, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19. Також Кабінет міністрів скасував обмеження на в'їзд на територію України для осіб, які прибувають з Індії.

Раніше Кабінет міністрів дозволив українцям та іноземним громадянам під час в'їзду (повернення) на територію України надавати ПЛР-тест, тест на антиген або документ про вакцинацію. Таким чином, уряд дозволив громадянам України не йти на самоізоляцію за наявності негативного експрес-тесту на COVID-19. Раніше таке дозволялося лише за наявності негативного ПЛР-тесту, який щонайменше удвічі дорожчий за тест на антиген.

СертифікатThe Capitals

Сертифікат

COVID-сертифікати

14 червня Європейська рада затвердила рекомендації Єврокомісії та зняла обмеження на подорожі в межах ЄС для іноземців, які мають COVID сертифікати. Так, туристи з інших країн зможуть не проходити додаткове тестування на COVID-19 чи йти на самоізоляцію. Люди, які мають сертифікат про те, що вони перехворіли на COVID-19, а з дати отримання позитивного результату тесту пройшло менше ніж 180 днів, також звільняються від тестування та карантину.

Станом на 11 червня до єдиної системи Європейського Союзу COVID-сертифікатів долучилися вже дванадцять країн.

Читайте також: Європарламент дав "зелене світло" запровадженню COVID-сертифікатів

Читайте також

Нетипові напрямки й шанси на ЄС. Куди українцям поїхати у відпустку

Куди українці літають відпочивати й на що зросте попит. Пояснює SkyUp

Село-привид, "Сколівські Бескиди" й каньйони Миколаївщини. Куди поїхати в Україні

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди