Три тижні буде у лікарні чоловік, якому першому на Полтавщині зробили операцію на відкритому серці

Три тижні буде у лікарні чоловік, якому першому на Полтавщині зробили операцію на відкритому серці

Три тижні буде у лікарні чоловік, якому першому на Полтавщині зробили операцію на відкритому серці Полтавська обласна державна адміністрація

Чоловік, якому 16 червня у полтавському кардіоцентрі зробили першу в області операцію на відкритому серці, почувається добре. 70-річний житель Кременчука у свідомості, 18 червня його переведуть до відділення реабілітації. Про це повідомив кардіохірург, який робив операцію, Андрій Горячев. Хірургічне втручання тривало майже шість годин, його проводили київські та полтавські фахівці.

Першу на Полтавщині операцію на відкритому серці влаштували в операційній обласного кардіоцентру. Пацієнт – 70-річний житель Кременчука з ішемічною хворобою серця.

"Робилося аортокоронарне та мамарокоронарне шунтування за допомогою ось цього апарату штучного кровообігу. Операція тривала в цьому залі близько шести годин. Кардіохірургічна бригада міста Києва та наші полтавські спеціалісти, лікар-анестезіолог, молодший та середні персонали були залучені до операції", – розповідає хірург обласного кардіоцентру Євгеній Черкун.

Три тижні буде у лікарні чоловік, якому першому на Полтавщині зробили операцію на відкритому серціСуспільне Полтава

Палата полтавського кардіоцентру

Загалом – майже півтора десятки медпрацівників.

"Коронарні судини кров’ю напитують серце, забезпечують йому доставку кисню. У даного пацієнта три судини були практично закриті. Придумали таке аортокоронарне шунтування. Коли в обхід звуженої ділянки кров поступає по цьому шунту. А шунт – це вена", – каже завідувач відділення кардіохірургії інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Андрій Горячев.

Нині чоловік у відділенні інтенсивної кардіології. Відвідувачів до нього поки не пускають, хоч він при тямі та почувається добре, каже Тетяна Дубровінська.

Три тижні буде у лікарні чоловік, якому першому на Полтавщині зробили операцію на відкритому серціСуспільне Полтава

Операційна полтавського кардіоцентру

"Його стан, як кажуть кардіохірурги, ідеальний. Тобто в нього немає ніяких ускладнень. 17 червня ми плануємо провести пацієнту навантаження сидячи, і подивимось наскільки він адекватно переносить це навантаження. Якщо все добре, вже 18 червня ми його поставимо та проведемо статичну пробу стоячи. І будемо переводити у відділення планової кардіології та реабілітації", – повідомляє заступниця директора обласного кардіоцентру Тетяна Дубровінська.

У клініці чоловік пробуде близько трьох тижнів. Крім відновлення після операції, має пройти реабілітацію. Разом із фахівцем диспансеру займатимуться ось у цьому залі, каже завідувач відділення реабілітації.

У першу чергу – це фізична реабілітація. Також сюди входить психологічний компонент та респіраторна реабілітація. Ці пацієнти безпосередньо займаються на тренажерах. Лікар бачить фізичні показники пацієнта: ЕКГ (електрокардіограма – ред.), артеріального тиску. Ці тренування прописуються для кожного пацієнта", – розповідає завідувач відділення реабілітації обласного кардіоцентру Юрій Тесленко.

Три тижні буде у лікарні чоловік, якому першому на Полтавщині зробили операцію на відкритому серціСуспільне Полтава

У клініці пацієнт пробуде близько трьох тижнів

Операцію зробили за гроші спонсорів та обласного бюджету. Суму не підраховували, каже керівник кардіоцентру.

"Саме проведення операції, це забезпечення пацієнта ліками та виробами медичного призначення. Але до цього треба ще додати працю фахівців, обладнання. Це дуже дорогі операції", – говорить директор обласного кардіоцентру Костянтин Вакуленко.

Три тижні буде у лікарні чоловік, якому першому на Полтавщині зробили операцію на відкритому серціСуспільне Полтава

Крім відновлення після операції, чоловік має пройти реабілітацію

"Я не кажу про державні клініки. У приватних така операція коштує 250–300 тисяч гривень. А в Німеччині 25–30 тисяч євро", – каже завідувач відділення кардіохірургії інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Андрій Горячев

За словами Костянтина Вакуленка, через два тижні медики кардіоцентру із київськими лікарями планують ще дві операції на відкритому серці. Полтавські фахівці перейматимуть досвід у колег, а до кінця року такі хірургічні втручання робитимуть самостійно.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди