Нова редакція "Українського правопису" узаконила скісну риску як розділовий знак

Нова редакція "Українського правопису" узаконила скісну риску як розділовий знак

Нова редакція "Українського правопису" узаконила скісну риску як розділовий знак Суспільне Карпати

Скісна риска набула офіційного статусу (у попередніх редакціях про неї не згадували). Про це на сторінці Facebook повідомив український мовознавець Олександр Авраменко.

Віднині цей розділовий знак використовують:

  • між однорідними членами речення (інтонація оклику / питання);
  • на позначення року, що не збігається з календарним (у 2018/19 навч. році);
  • на позначення співвідношення яких-небудь величин (курс гривня / долар);
  • замість сполучень слів і складних слів (р/р – розрахунковий рахунок; к/т – кінотеатр);
  • у позначеннях складених одиниць виміру (км/год).

Нагадаємо, що у травні апеляційний суд Києва скасував рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо визнання недійсною нову редакцію українського правопису.

Про це Суспільному повідомив адвокат Ростислав Кравець, який і намагався через суд визнати новий правопис недійсним. За його словами, підстави стануть відомі згодом, адвокат планує подавати касаційну скаргу.

Позивачами виступали учениця 7 класу з Херсону, яку представляє адвокат Дмитро Ільченко, та ГО "Правова держава", яку очолює Кравець.

Зазначимо також, що Кравець фігурує на плівках із кабінету голови ОАСК Павла Вовка, де його організацію використовують для подачі позовів та заяв, у яких зацікавлений сам Вовк.

Що відомо

  • Новий український правопис почав діяти із 3 червня 2019 року. Його редакцію підготувала Українська національна комісія з питань правопису. 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України схвалив нову редакцію, а 30 травня 2019 року документ набув чинності.
  • Окружний адміністративний суд Києва 28 січня визнав протиправною та скасував постанову Кабінету міністрів про встановлення нового українського правопису.
  • Міністерство юстиції планувало подати апеляцію стосовно рішення столичного Окружного адміністративного суду щодо скасування постанови Кабінету міністрів про встановлення нового українського правопису.
  • Міністр юстиції Денис Малюська зазначив, що до цього часу учасники зовнішнього незалежного оцінювання складатимуть українську мову відповідно до правил правопису, затвердженого у 2019 році.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше