Жителі Вільчі на Харківщині скаржаться на будівництво полігону для відходів

Жителі Вільчі на Харківщині скаржаться на будівництво полігону для відходів

Жителі Вільчі на Харківщині скаржаться на будівництво полігону для відходів

Будівництво полігону твердих побутових відходів у селищі Вільча Вовчанського району, яке почалося у 2017 і наступного року було призупинено, можуть відновити. Жителі Вільчі поскаржилися селищному голові.

Жителі селища вказують на порушення законодаства у зв'язку із будівництвом полігону, розповів в ефірі Українського радіо Харків Вільчанський селищний голова Микола Лірський.

"Є звернення до мене громади про розгляд цього питання на сесії селищної ради. Є зауваження деякі, вони сьогодні до мене надходять... Ми будемо розглядати це питання. Деякі є, може, порушення у законодавстві, я не спеціаліст у цій сфері, будемо сподіватися на спеціалістів, які займаються цим питанням", — сказав він.

Він не зміг уточнити, скільки підписів під зверненням зібрали жителі, сказав тільки, що їх багато. На питання, на чому наполягають люди — відмові від будівництва чи внесення змін до проєкту для його безпечності — Лірський відповів так:

"Це вирішувати треба спеціалістам: можна тут безпечніший полігон побудувати, значить, можна будувати. Якщо не можна з якихось причин, порушення санітарних норм чи ще з якихось причин, екологічності, безпеки людей, то, мабуть, не можна...".

Новий комплекс з управління комунальними відходами планують розмістити на ділянці площею 3,5 гектари, розповіла депутатка Вільчанської селищної ради Оксана Доманчук:

"Вовчанська міська рада, якій належить земельна ділянка, у 2006-му році без обговорення з нашою громадою винесла рішення побудувати на ній комплекс з управління комунальними відходами. В разі, якщо цей проєкт буде реалізовано, найближчі оселі нашого селища опиняться на відстані 437 метрів від екологічно небезпечного об’єкту".

Вона нагадала, що у Вільчі живуть переселенці з Чорнобильської зони, переважна більшість яких має статус постраждалих внаслідок катастрофи.

"Розміщення полігонів твердих побутових відходів допускається виключно на землях погіршеної якості, однак публічна кадастрова карта України вказує на те, що ділянка землі із вказаним номером, на якій заплановано будівництво комплексу, розміщена на чорноземі [...]", — сказала Доманчук.

Новий комплекс має замінити переповнений полігон біля міста Вовчанськ.

"На його місці треба провести рекультивацію, засадити рослинами, щоб взагалі сміття туди більше не звозилось... Ми будемо проводити оцінку впливу на навколишнє середовище, а в рамках цього будуть проводитися громадські слухання", — розповіла заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Ганна Бикова.

Наміри щодо продовження будівництва полігону ТПО у Вільчі в ефірі Українського радіо Харків обговорювали з представником громадської організації "Зелений фронт" Олександром Богданісом. Організація дала негативну оцінку будівництва полігону. За словами Богданіса, при оцінці впливу на навколишнє середовище чиновники мають врахувати статус жителів Вільчі, які мають проблеми зі здоров'ям.

Автори: Роман Кривко, Анастасія Посохова

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди