Замало комунікації з владою. Що кажуть батьки та експерти про шкільну реформу в Запоріжжі

Замало комунікації з владою. Що кажуть батьки та експерти про шкільну реформу в Запоріжжі

Марафон
Замало комунікації з владою. Що кажуть батьки та експерти про шкільну реформу в Запоріжжі Суспільне Запоріжжя

Інформаційна кампанія щодо реформування шкіл, гімназій та ліцеїв у Запоріжжі й області недостатня. Такої думки очільниця громадської організації "Хочу вчитись" у Запоріжжі Катерина Звєрєва. Нинішній студент електротехнічного коледжу Даниїл Лук'яненко згадує, як торік визначався з подальшим навчанням після впровадження освітньої реформи у школі № 4, що у Шевченківському районі Запоріжжя.

"За пів року десь, приблизно, до закінчення школи, нам повідомили, що після дев'ятого класу десятий клас не відкривається. Тому треба шукати якісь інші навчальні заклади, щоб продовжити навчання. Ми до цього були не дуже готові, тому що я не дуже розумів, чого я хочу, яку професію обрати. Тому було дуже важко у цій ситуації", – розповідає Даниїл.

про школи

Даниїл Лук'яненко

Каже: хотів продовжити навчання у школі, де вчився з 1 класу. Такі плани спочатку підтримували й батьки. Мати Даниїла Любов Лук’яненко розповідає, що не маючи достатньо інформації про варіанти продовження навчання дітей, торік, разом з іншими батьками дев'ятикласників, збиралися біля територіального відділу освіти Шевченківського району Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, аби там їм пояснили ситуацію. Але, за словами Любові Лук’яненко, чітких відповідей не отримали.

"Зараз все добре. Ми дуже задоволені тим, що дитина пішла навчатись до коледжу. Він добре навчається, отримує стипендію. За гарне навчання у школі він би не отримував стипендію", – каже Любов.

про школи

Любов Лук'яненко

Про те, що назріла необхідність своєчасного й повного інформування батьків, щодо роз'яснення варіантів продовження навчання підлітків, журналістам Суспільного підтверджує керівниця громадської організації “Хочу вчитись” Катерина Звєрєва.

"Наразі вони у такій ситуації, коли влада їх не чує і цю реформу зупинити вже неможливо. А оскільки строки в інших нормативних актах стоять 2021 та 2022 роки, коли статути закладів треба привести до відповідності чинного законодавства, то реформа дуже швидко робиться Департаментом освіти, місцевою владою. То вже про якість та головну мету, мені здається трошки забули", – каже Катерина Звєрєва.

про школи

Катерина Звєрєва

"Департамент освіти має інформувати батьків про ті всі можливості, які їм наразі доступні. Куди можуть подаватись — коледжі, професійно-технічні училища, ліцеї. Те, що вже є. Щоб хоч якось пом'якшити ось цей перехід і ось цю стресову ситуацію", – додає вона.

Катерина Звєрєва навела приклад міста Дніпро, де, за її словами, освітяни якісно працюють із батьками, які зіткнулись із проблемою подальшого навчання дітей у старших класах своїх шкіл.

"І навіть те, що там є батьки обурені, і там є багато чого, що їх не влаштовує, однак, наразі там робиться вже можливе для того, щоб максимально інформувати батьків, комунікувати з ними, розповісти їм все і не закриватись від них. Тобто, з ними не спілкуються мовою бюрократії і не відповідають виключно на папері", – каже Катерина Звєрєва.

Ситуацію щодо інформаційної кампанії стосовно реформи освіти в області журналістам Суспільного прокоментувала заступниця начальника управління Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Галина Субота.

"Для того, аби розпочати інформаційну кампанію з усіх джерел, і бути, скажімо так, достовірними, треба мати повністю весь комплект нормативно правових актів, тобто документів. У нас немає ні кінцевих термінів, ні дорожньої карти. У нас нема положення про ліцей, що ж таке отой ліцей, який ми зараз створюємо. У нас іще немає ряду документів. Тому трішки ми затримуємося. Я не вважаю, що це критично. Ми затримуємося із інформаційною кампанією. Вважаю, що її починати потрібно лише після того, коли все буде визначено", – каже Галина Субота.

За словами Галини Суботи, протягом двох років трансформації закладів освіти в області, крім Запоріжжя, в чотирьох громадах — Токмацькій, Бердянській, Мелітопольській та Енергодарській – не було звернень громадян щодо проблем із реформуванням.

Читайте також: "Варто усім трошки зачекати". Що каже освітній омбудсмен про темпи реформи середньої освіти
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди