У конкурсі «Бюджет участі» Полтавської громади цього року оберуть понад 40 проєктів-переможців

У конкурсі «Бюджет участі» Полтавської громади цього року оберуть понад 40 проєктів-переможців

У конкурсі «Бюджет участі» Полтавської громади цього року оберуть понад 40 проєктів-переможців
Суспільне Полтава

142 проєкти подали цього року на конкурс «Бюджет участі» у Полтавській громаді. Більшість із них стосуються благоустрою території, каже фахівець конкурсу Олексій Довгаль. Серед них оберуть майже пів сотні переможців, які реалізують за гроші громади. Цього року можна було подавати проєкти, які стосуються не лише Полтави, а й понад пів сотні приєднаних сіл. Тому влаштували конкурс за новими правилами.

На території у селі Супрунівка Полтавьскої громади місцеві жителі хочуть облаштувати спортивний та дитячий майданчики. Проєкт благоустрою території подали на конкурс «Бюджет участі», каже автор ініціативи Євгеній Ріттер.

Євгеній Ріттер
Євгеній Ріттер. Суспільне Полтава

«Спочатку висиплеться землею все і буде такий же майданчик, як тут. Далі будуть турніки для воркауту. Із цього боку будуть дитячі гойдалки. Тут – лавки під липами. Ось тут, по центру, буде стояти ліхтар із сонячними батареями», ‒ розповів автор проєкту на конкурс «Бюджет участі» Євгеній Ріттер.

Загалом – зо півтора десятки тренажерів та дитячих гойдалок, каже Євгеній Ріттер. Проєкт розробляли разом із односельцями.

Проєкт дитячого майданчика, який хочуть облаштувати у селі Супрунівка
Проєкт дитячого майданчика, який хочуть облаштувати у селі Супрунівка. Суспільне Полтава

«Щоб з дитиною вийти, мені треба йти через все село, а так я тут поряд, підійшов,погуляв. У нас тут спокійно, машини не їздять. Ще п’ять років тому тут був великий смітник», ‒ розповів житель села Супрунівка Олександр Федій.

«Багато малих дітей у нашому краї села. І той майданчик, який є, розташований біля дороги. Тут природа, ставочок, тварини різні», ‒ каже житель села Супрунівка Павло Кутуков.

Графіка: "Бюджет участі" - 2021
Графіка: "Бюджет участі" - 2021. Суспільне Полтава

Проєкт майданчика у Супрунівці подали на конкурс у новій категорії –«Розвиток сільських територій». Це ініціативи, які реалізують у старостинських округах. Кожна – не дорожча за 500 тисяч гривень. А для Полтави, як і раніше, лишаються три категорії – мікро-, малі та великі проєкти. Загалом цього року подали майже півтори сотні ініціатив, розповів фахівець конкурсу Олексій Довгаль.

«У місті залишились мікро- проєкти – це від 0 до 100 тисяч гривень. Мали проєкти – від 100 тисяч гривень до 500 тисяч гривень, і великі проєкти від 500 тисяч гривень до 1 мільйон 400 тисяч», ‒ повідомив фахівець конкурсу «Бюджет участі» Олексій Довгаль.

У категорії великих проєктів – облаштування парку біля могили хірурга Миколи Скліфосовського. На це потрібно понад мільйон гривень. Таку ініціативу подала полтавка Оксана Лазоренко.

«Могила облаштована, але все, що біля могили, – так, воно-то названо парком, але це не парк. Це просто територія. У наш проєкт входить облаштування доріжок, освітлення, урн, влаштування сцени трішки на віддалі від могили. Зробити найголовніше – вказівні таблички історичні з довідками, що тут була церква, що це похований Скліфосовський, можливо, карту місця зробити», ‒ каже авторка проєкту на конкурс «Бюджет участі» Оксана Лазоренко.

Олексій Довгаль
Олексій Довгаль. Суспільне Полтава

«Після верифікації ми проведемо жеребкування. Кожному проєкту буде присвоєно свій номер, який буде закріплений за ним на платформі для голосування. І у вересні, числа 15-го, ми плануємо зробити голосування. Голосування буде відбуватися два тижні», ‒ каже Олексій Довгаль.

Графіка: голосування за "Бюджет участі" 2021
Графіка: голосування за "Бюджет участі" 2021. Суспільне Полтава

Обиратимуть кращі проєкти онлайн. До голосування можуть долучитися не лише жителі Полтави і приєднаних сіл, а й ті, хто працює на території громади чи переїхали із окупованих територій. Голоси віддати можна за необмежену кількість проєктів. Профінансувати понад 40 ініціатив-переможців мають наступного року. Загальний бюджет – 20 мільйонів гривень.

Нагадаю, у Полтаві конкурс «Бюджет участі» влаштовують із 2015-го.

На початок