У полтавському кардіоцентрі вперше зробили операцію на відкритому серці

У полтавському кардіоцентрі вперше зробили операцію на відкритому серці

У полтавському кардіоцентрі вперше зробили операцію на відкритому серці
Офіс Президента

16 червня у Полтавському обласному кардіоваскулярному центрі вперше відбулася операція на відкритому серці. Її робили київські фахівці жителю Кременчука, повідомляють у закладі.

70-річному пацієнту зробили аортокоронарне шунтування.Аортокоронарне шунтування – кардіохірургічна операція на коронарних артеріях серця Операція тривала впродовж п’яти годин, її завершили близько 17-ї. Діагноз чоловіка – ішемічна хвороба серця, також він мав інфаркт міокарда. Оперували його київські хірурги із Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова. Вони вважають, що хірургічне втручання минуло вдало. Про це Суспільному розповів директор обласного кардіоцентру Костянтин Вакуленко. За його словами, операцію робили саме у полтавському закладі тому, що у ньому краще обладнання. Полтавські лікарі під час хірургічного втручання навчалися у колег.

Ще кілька днів пацієнт перебуватиме під наглядом київських фахівців. Він дихає самостійно і перебуває під наркозом у реанімації. Стан чоловіка директор закладу Суспільному не прокоментував.

Нагадаємо, новий корпус кардіоваскулярного центру у Полтаві почали будувати наприкінці 2017-го. Торік у листопаді будівлю передали на баланс Полтавського обласного кардіоцентру. На спорудження та обладнання витратили понад 400 мільйонів гривень. Із них 200 мільйонів із бюджету області, а решта – з Державного фонду регіонального розвитку.

Читайте також:

У новому кардіоцентрі за три місяці зробили 230 операцій

На початок