У Полтаві із вересня запрацює школа для тат

У Полтаві із вересня запрацює школа для тат

У Полтаві із вересня запрацює школа для тат Суспільне Полтава

У Полтаві презентували «Тато-Hub». Це школа для тат, де навчатимуть, зокрема, спілкуванню із дітьми та готуватимуть до батьківства. Діятиме вона з вересня у приміщенні бібліотеки-філіалу №2, говорить координаторка проєкту Юлія Трунова. Заняття планують організовувати раз на тиждень.

Кожне триватиме приблизно годину. По завершенню двомісячного навчання учасники отримають сертифікати. 16 червня ж для них організували перше заняття з емоційного інтелекту.

"Добре, коли татусі спілкуються з дітьми на рівні думок, обов’язків, логіки, коли вони долучені емоційно. Часто розслабитися і почати проявляти емоції до дитини, сприймати емоції дитини досить складно. Тому що татусь трохи у таких «латах». На роботі йому треба тримати обличчя перед іншими людьми. І сьогодні ми вчилися скидати ці «лати»", – говорить психолог проєкту«Тато-Hub Полтава» Дмитро Медведєв.

У Полтаві із вересня запрацює школа для татСуспільне Полтава

Тат навчатимуть, зокрема, спілкуванню із дітьми та готуватимуть до батьківства

"Пройшовши навчання, татусі дізнаються, як правильно взаємодіяти із своїми дітьми, як із ними знаходити спільну мову, як спільно проводити дозвілля, як правильно їх розвивати. До вересня ми не знаходитимемося у цьому приміщенні, бо проєкт стартує з вересня. Ми підписали меморандум 16 червня зранку з міською владою про те, що ми створюємо у Полтаві «Тато-HUB»", – каже координаторка проєкту «Тато-Hub Полтава» Юлія Трунова.

Серед учасників – не лише тати. Зокрема, з онуком прийшов Віталій Ващенко. Сюди його запросила координаторка проєкту.

"У мій час, коли я став татом, не було Інтернету, не було таких клубів, і літератури такої не було в достатній кількості. Ми виховували наосліп. Іноді не знаєш, як себе поводити в тому чи іншому випадку. Думаю, у цій школі дадуть необхідні знання", – розповідає учасник проєкту Віталій Ващенко.

У Полтаві із вересня запрацює школа для татСуспільне Полтава

По завершенню двомісячного навчання учасники отримають сертифікати

"Коли я вже сюди прийшов, коли ми вже почали спілкування, можу сказати, найголовніше, що є час і куток, де можна про будь-які проблеми стосовно молодих тат спілкуватися. Якщо вдома велика родина, багато дітей, можливо усе це можна проводити (вдома – ред.). Тут просто діти, дорослі. Тут місце для того, щоб ці заходи проходили яскравіше", – говорить учасник проєкту Богдан Шерстюк.

У Полтаві із вересня запрацює школа для татСуспільне Полтава

Крім Полтави, «Тато-Hub» є, зокрема, у Києві, Одесі та Вінниці

"Мені це сподобалося. Думаю, це буде цікаво для батьків, для татусів. Думаю, що для них це буде корисно. Мені вистачає спілкування зі своїми батьками – з мамою, з татом", – каже син Богдана Шерстюка Ілля Шерстюк.

«Тато-Hub» створили за підтримки посольства Швеції та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Протягом двох років проєкт фінансуватимуть шведські спонсори, далі – місцева влада, каже координаторка проєкту Юлія Трунова. Це восьмий такий проєкт в Україні. Крім Полтави, «Тато-Hub» є, зокрема, у Києві, Одесі та Вінниці.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди