Тести за рівнями та 7 порушень: як на Полтавщині складали основну сесію ЗНО

Тести за рівнями та 7 порушень: як на Полтавщині складали основну сесію ЗНО

Тести за рівнями та 7 порушень: як на Полтавщині складали основну сесію ЗНО Суспільне Полтава

На Полтавщині 15 червня склали зовнішнє незалежне оцінювання із географії. Це останнє тестування основної сесії. На нього прийшли понад 73 відсотки учасників від зареєстрованих на цей предмет, каже відповідальна за проведення ЗНО в області Наталія Барболіна. А найбільше учасників у регіоні складали тестування з математики. За час основної сесії ЗНО сімох людей відсторонили від складання тестів через порушення.

17-річна Софія Грошева 15 червня складатиме останнє зовнішнє незалежне оцінювання з географії. Зранку повторює вивчене.

"До ЗНО з географії готувалася самостійно, у школі на уроках. Також наша вчителька проводила консультації. Я не роблю високі ставки на це ЗНО, але старалася щось вивчити.", – говорить учасниця ЗНО з географії Софія Грошева.

Учні складають ЗНО з географіїСуспільне Полтава

Учні складають ЗНО з географії

Перед цим Софія склала три тести – із англійської мови, математики та української мови і літератури.

"Мабуть, складною була математика. Тому що я, в принципі, її розумію, але я дуже довго її не вчила. Тому за доволі короткий термін було не так легко підготуватися, як я думала. Найлегший тест , мабуть, англійська мова. Тому що я давно вчу англійську і проблем із цим у мене не було." , – сказала учасниця ЗНО з географії Софія Грошева.

"Коли вони йшли на англійську мову, вони бігли до мене і кажуть: «Є прикмета, що потрібно поцілувати людину, яка добре знає цей предмет». Вони бігли і цілували мене, і були впевнені, що вони точно здадуть ЗНО з англійської мови. І так кожного разу. Обіймаю, цілую, благословляю.", – сказала класна керівниця Софії Ліна Ковтун.

Перед кожним ЗНО учні Ліни Ковтун збираються біля школи. Тут звіряють документи, а далі йдуть до пункту тестування. Для Софії Глазунової це ЗНО буде найскладнішим, каже дівчина.

"Оскільки дуже багато областей та багато країн з різними видами господарства та ринковою діяльністю. Так що дуже складно запам’ятати усі назви." , – сказала учасниця ЗНО з географії Софія Глазунова.

Учасники ЗНО з географії діляться враженнями після написання тестуСуспільне Полтава

Учасники ЗНО з географії діляться враженнями після написання тесту

"Найбільше хвилювання у мене перед географією. Тому що це останній предмет для вступу. Він останній, тому ти не так сконцентрований на тому, щоб його складати." ,– сказав учасник ЗНО з географії Назарій Мельниченко.

"Працівники сьогодні завершують роботу. Вони здають фінансові документи. А по усіх аудиторіях знімають наліпки і далі продовжується процес, як і до тестування. Термометри залишаються у пункті тестування.", – говорить відповідальна за пункт тестування Наталія Сизоненко.

За 2,5 години тестування завершили. Завдання були не складними, каже Софія.

"Найперше, коли я прийду додому, я висплюсь, буду читати свою художню літературу та дивитися фільми. Ну і, звісно, готуватися до вступу." , – сказала учасниця ЗНО з географії Анастасія Шпак.

Графіка: ЗНО 2021 на ПолтавщиніСуспільне Полтава

Графіка: ЗНО 2021 на Полтавщині

Графіка: ЗНО 2021 на ПолтавщиніСуспільне Полтава

Графіка: ЗНО 2021 на Полтавщині

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочалася 21 травня тестуванням із хімії. Майже за місяць учасники складали ЗНО із понад десятка навчальних предметів. Найбільше в області писали математику – більше восьми тисяч людей. Найменше ж у регіоні складали тест із французької мови – четверо.

"Мали місце порушення процедури, які призвели до ануляції робіт. Цьогоріч ми можемо говорити про те, що ми мали, на жаль, сім таких випадків. Мали випадки під час проведення зовнішнього оцінювання з англійської мови один випадок, п’ять випадків, які мали місце під час математики, і один випадок під час зовнішнього оцінювання з біології. Шість з них пов’язаніз мобільним телефоном і в одного учасника під час технологічної перерви було виявлено навушники." , – говорить відповідальна за проведення ЗНО на Полтавщині Наталія Барболіна.

Додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання цьогоріч розпочнеться 29 червня тестуванням з хімії, а завершиться 14 липня складанням географії.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди