Підтримка Зеленського за рік знизилась на понад 10% — фонд "Демократичні ініціативи"

Підтримка Зеленського за рік знизилась на понад 10% — фонд "Демократичні ініціативи"

Опитування
Підтримка Зеленського за рік знизилась на понад 10% — фонд "Демократичні ініціативи"
УНІАН

Рейтинг президента Володимира Зеленського знизився у порівнянні з минулим роком. Якби вибори президента відбувались наприкінці травня 2021 року, за нього б усе одно віддали більшість голосів, але на 17% менше, ніж у 2020 році.

За даними опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, за Зеленського готові проголосувати у першому турі 20% усіх опитаних (31% серед тих, хто прийде на вибори та визначився з голосом).

Соціологи зазначають, що на президентських виборах існують суттєві відмінності за різними типами соціальних розмежувань. В контексті регіонів тільки Володимир Зеленський може похвалитися рівномірною підтримкою у всіх регіонах (лише на сході його рейтинг трохи просідає, хоч і не вельми відчутно). Заможні респонденти частіше готові голосувати за Володимира Зеленського. Також за нього здебільшого віддали б голоси молодші респонденти.

Водночас у попередньому опитуванні, яке проводилося з 3 по 9 липня 2020 року, якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, у першому турі Зеленський здобув би 37% голосів тих, хто візьме участь у виборах (34%).

Більш того, тоді йому довіряли 44% респондентів, а не довіряли — 49%.

Як оцінюють діяльність Зеленського

За даними опитування "Друга річниця президента Зеленського: оцінки експертів та журналістів" проведеного фондом з 18 травня по 8 червня серед 65 респондентів, загалом респонденти оцінюють діяльність Володимира Зеленського доволі посередньо. Середня оцінка діяльності президента за другий рік становить 3,9 бала за 10-бальною шкалою. Водночас, такий показник кращий, ніж за перший рік перебування його на посаді. Тоді респонденти оцінили ефективність діяльності глави держави на рівні 3,1 бала.

Респонденти найбільш позитивно оцінюють закриття проросійських телеканалів – 81% опитаних відзначили це як досягнення. Так само помітно, що відносно схвалюється запровадження ініціативи держави "в смартфоні" – 47% позначок. Стосовно інших потенційних досягнень, то респонденти далекі від одностайності оцінки їх позитивного характеру.

Опитані найбільш не задоволені слабкою кадровою політикою, провалами у політиці національної безпеки, а також відсутністю боротьби з корупцією.  Дещо менший, але також суттєвий відсоток респондентів нарікає на неуважність до питань управління та забезпечення Збройних Сил, а також несвоєчасне забезпечення країни вакцинами від коронавірусу.

Загалом респонденти оцінили діяльність Зеленського доволі низько в кожній із запропонованих сфер. Найгіршою є ситуація з кадровою політикою – цією сферою діяльності опитані незадоволені найбільше, саме тут найвищий відсоток респондентів поставив оцінку "1".

Тим часом, другий рік Зеленського на посаді президента характеризується певним усередненням оцінок експертів та журналістів. За тими сферами, які були краще оцінені торік, переважно фіксується падіння оцінок. Воднораз покращились оцінки у питаннях врегулювання збройного конфлікту на Донбасі, виконання повноважень Головнокомандувача та ведення зовнішньої політики.

Довідка. Опитування проводилося з 14 по 19 травня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2020  респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Що відомо

  • Президентський рейтинг Володимира Зеленського станом на травень знизився майже на 4%.
  • Чверть опитаних соціологічною групою "Рейтинг"оцінюють другий рік президентства Володимира Зеленського на відмінно або добре. Водночас 42% – незадовільно або жахливо.
  • Понад половина опитаних соціологами українців переконані, що країна рухається в неправильному напрямку. Водночас більшість все ж вважає, що Україна здатна в майбутньому подолати всі труднощі.
  • Понад половина опитаних соцслужбою "Рейтинг" українців сподівається, що 2021 рік буде кращим за попередній і дивиться на нього з оптимізмом.
  • Станом на кінець 2020 року більшість українців почуваються щасливими попри економічні негаразди та епідемію COVID-19, однак рівень щастя є найнижчим у порівнянні з останніми роками.
  • 20% українців вважають президента Володимира Зеленського політиком 2020 року. Водночас 42% - назвали українського лідера "розчаруванням року".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок