Більшість українців вважає, що країна розвивається в неправильному напрямку

Більшість українців вважає, що країна розвивається в неправильному напрямку

Опитування
Більшість українців вважає, що країна розвивається в неправильному напрямку
УНІАН

Понад половина опитаних соціологами українців переконані, що країна рухається в неправильному напрямку. Водночас більшість все ж вважає, що Україна здатна в майбутньому подолати всі труднощі.

За даними опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, більшість респондентів переконана, що країна розвивається у неправильному напрямку (62%). Протилежної думки дотримуються тільки 20%. Соціологи зазначили, що такі оцінки фіксуються практично постійно, за винятком короткого етапу одразу після президентських виборів.

Серед українців з низьким рівнем доходу правильним розвиток країни оцінюють тільки 11%, а серед заможних – майже 30%. Також існує вікова кореляція – молодші респонденти менш скептичні у своїх поглядах на розвиток країни, ніж старші люди.

Попри це, більшість респондентів все ж переконані у тому, що Україна здатна подолати в майбутньому наявні проблеми та труднощі. Однак, більшість опитаних все ж вважає, що це станеться у більш віддаленій перспективі (53,5%). Лише 17% вважають, що проблеми можна подолати впродовж найближчих кількох років, а 20% узагалі виявляють песимізм, зазначаючи, що Україна загалом не здатна подолати наявних проблем та труднощів.

Найбільше такої думки дотримуються на сході країни (понад чверть), а найменше – на заході (15%). Більш заможні люди оптимістичніші стосовно термінів. Чверть із них вважають, що Україна здатна подолати труднощі та проблеми у найближчій перспективі, а серед найбідніших респондентів таких тільки 11%.

Довідка. Опитування проводилося з 14 по 19 травня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2020  респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Що відомо

  • Понад половина українців оцінює економічну ситуацію в Україні як погану. Також вони вважають, що у найближчі три місяці ситуація не зміниться.
  • За даними опитування "Суспільно-політичні настрої населення: січень 2021", проведеного Київським міським інститутом соціології, 74,3% опитаних українців вважають, що справи в державі рухаються в неправильному напрямку.
  • Понад половина опитаних соцслужбою "Рейтинг" українців сподівається, що 2021 рік буде кращим за попередній і дивиться на нього з оптимізмом.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок