Берлінський Філармонічний оркестр відсвяткує 140-річчя на сцені Одеської опери

Берлінський Філармонічний оркестр відсвяткує 140-річчя на сцені Одеської опери

Берлінський Філармонічний оркестр відсвяткує 140-річчя на сцені Одеської опери

Берлінський Філармонічний оркестр відсвяткує свій 140 річний ювілей на сцені Одеської національної опери. Це традиція, якою оркестр декларує свою позицію культурного посла світу.

Як повідомляє Міністерство культури, один з найкращих оркестрів світу сам виступив ініціатором приїзду до Одеси – міста, де свого часу під керівництвом Петра Столярського зародилася одна з найвідоміших скрипкових шкіл світу.

"За значенням цей концерт для України сміливо можна назвати подією століття, яка стане яскравим акцентом не тільки в історичному та мистецькому значенні, приверне до України і зокрема до Одеси увагу цілого світу, але і надасть особливі шанси для розвитку дипломатичних зв‘язків та кооперації нового високого міжнародного рівня", – йдеться в повідомленні.

Європейський концерт до Дня народження Берлінського філармонічного оркестру – традиція, яка була заснована в 1991 році і якою оркестр декларує свою позицію культурного посла світу заради цінностей мистецького та міжнародного об‘єднання.

"Своєю музичною діяльністю ми хочемо підкреслити культурні особливості нової реорганізованої Європи", – сказано у заяві Берлінської філармонії.

У складі оркестру близько 100 музикантів під керівництвом головного диригента та художнього керівника Кирила Петренка.

Оркестр виконає особливу концертну програму, яка транслюватиметься наживо зі сцени Одеської національної опери не лише Першим німецьким державним каналом телебачення, але й міжнародними медіапартнерами на цілий світ.

Запис концерту, за трансляцією якого слідкує мільйонна аудиторія, поповнить унікальну цифрову медіатеку Берлінської філармонії.

Раніше Берлінський філармонійний оркестр вже відвідав з Європейським концертом такі країни: Великобританію, Іспанію, Францію, Грецію, Чехію, Польщу, Росію, Італію, Швецію, Туреччину, Португалію, Угорщину та Австрію.

Особливою освітньою місією Берлінського філармонійного оркестру є ідея після Європейського концерту ініціювати ще один проект для талановитої молоді - за участі юних музикантів з Німеччини, Молодіжного симфонічного оркестру України та кращих учнів і студентів одеських спеціалізованих музичних закладів.

Організаторами події з українського боку стануть ГО "Інститут Розвитку Одеси" у співпартнерстві з Міністерством культури та інформаційної політики України, Одеський національний академічний театр опери та балету та Державне агенство України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше