Україна завоювала три ліцензії з карате на першу в історії Олімпіаду

Україна завоювала три ліцензії з карате на першу в історії Олімпіаду

Україна завоювала три ліцензії з карате на першу в історії Олімпіаду World Karate Federation

На першому олімпійському турнірі з карате виступлять три українці.

Передостанній етап олімпійської кваліфікації на дебютний турнір з карате завершено. У Парижі відбувся світовий олімпійський ліцензійний турнір, де були розіграні по три ліцензії у кожній ваговій категорії.

Перед початком відбіркового турніру в Парижі два українці гарантували собі виступи на Олімпіаді. Анжеліка Терлюга та Станіслав Горуна відібралися на Ігри у Токіо через світовий рейтинг у своїх вагових категорій.

На одну ліцензію стало більше в України за підсумками турніру в Парижі: Аніта Серьогіна посіла друге місце у ваговій категорії до 61 кг.

Таким чином, Україна здобула три ліцензії у карате на Олімпіаду-2020. Олімпіада у Токіо стане першою в історії для карате.

Хто представлятиме Україну на Олімпійських Іграх

  • Жінки: Анжеліка Терлюга (до 55 кг), Аніта Серьогіна (до 61 кг)
  • Чоловіки: Станіслав Горуна (до 75 кг)

Що відомо про володарів олімпійських ліцензій від України

  • Анжеліка Терлюга - 6-разова призерка чемпіонатів Європи. Терлюга виграла три "золота" (у 2017 та 2019 роках у командному куміте, а також у 2018-му у вазі до 55 кг). Ще три нагороди - "срібло"у 2016 році, "бронза" у 2017-му у вазі до 55 кг, а також у командному куміте ("бронза" у 2014 році).
  • Аніта Серьогіна - бронзова призерка чемпіонату світу-2016 у вазі до 61 кг. Також вона є 7-разовою призеркою Євро: "золото" в 2013 році, "срібло" в 2012 та 2018 роках і "бронза" в 2014 та 2017 роках в одиночному турнірі. У командному куміте Серьогіна виграла "золото" в 2014-му та "бронзу" в 2017-му.
  • Станіслав Горуна - як і Серьогіна, Горуна виграв "бронзу" на чемпіонаті світу в 2014 році. А також є 9-разовим призером Євро: у 2014 та 2017 роках він виграв "срібло", а у 2018-му та 2019-м - "бронзу" у вазі до 75 кг. У командному куміте Горуна виграв "бронзу"в 2017 та 2018 роках. А на останньому Євро виграв "золото" в одиночному турнірі, а також "бронзу" у командному куміте.

Що далі?

  • Залежно від вагової категорії, олімпійські ліцензії (від однієї до двох) будуть розподілені за двома критеріями: за континентальним принципом, а також по запрошенню від організаторів турніру.
  • Згідно регламенту Світової федерації карате, розподіл ліцензій за вищезазначеними критеріями відбудеться 24 червня.
  • Остаточний список спортсменів, які виступлять на Олімпіаді в карате буде відомий 1 липня.
  • Олімпійський турнір з карате відбудеться з 5 по 7 серпня. На ньому будуть розіграні вісім комплектів нагород.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів