Запорізький алюмінієвий комбінат не поновив працівників на роботі після постанови суду

Запорізький алюмінієвий комбінат не поновив працівників на роботі після постанови суду

Запорізький алюмінієвий комбінат не поновив працівників на роботі після постанови суду Суспільне Запоріжжя

Двоє з сімнадцяти працівників Запорізького алюмінієвого комбінату, яких у 2020 році звільнили з підприємства за прогули, оскаржили це рішення у судах. Але працівників не поновили на робочому місці та не компенсували заробітну платню.

Лілія Апалькова на Запорізькому алюмінієвому комбінаті обіймала посаду начальниці адміністративно-господарського відділу, була головою заводського профкому. Торік, наприкінці січня, за наказом виконувача обов’язків генерального директора підприємства Сергія Кізілова, її та ще 16-ох працівників середньої ланки на місяць відсторонили від виконання професійних обов’язків. Із поясненням — “у зв’язку з проведенням службового розслідування на підприємстві”.

Запорізький алюмінієвий комбінат не поновив праціників на роботі навіть після постанови суду

Лілія Апалькова

За місяць потому людей не пустили на прохідну — заблокували їхні електронні картки. Згодом письмово повідомили — “звільнені за прогули”. Це рішення керівництва ЗАлКу оскаржили двоє працівників — Лілія Апалькова в Орджонікідзевському районному суді Запоріжжя та Андрій Петрушенко – у Шевченківському. Цьогоріч у лютому суди визнали звільнення незаконними, ухвалили рішення поновити людей на посадах і стягнути з комбінату їхній середній заробіток за рік вимушеного прогулу. Однак, керівництво ЗАлКу відмовилося це робити.

"Наприкінці лютого 21-го року отримала письмову відповідь, за підписом першого заступника генерального директора комбінату Філоненка, в якій він повідомив, що виконати рішення суду неможливо з причини, що відділ, який раніше очолювала Лідія Леонідівна, розформований на два самостійних відділи. І тепер така посада у штатному розкладі підприємства відсутня", — каже адвокат Лілії Апалькової Роман Хмарський

Запорізький алюмінієвий комбінат не поновив праціників на роботі навіть після постанови суду

Роман Хмарський

Після цього Лідія Апалькова звернулася до Вознесенівського відділу Державної виконавчої служби Запоріжжя."Державний виконавець відкрила виконавче провадження, але в той самий день зупинила його з тієї причини, що ЗАлК входить до переліку об’єктів, які підлягають приватизації. Тобто примусово це рішення виконане бути не може", — розповідає адвокат.

12 травня Апеляційний суд розглянув скаргу Алюмінієвого комбінату й залишив без задоволення. Але й після цього порушення трудових прав Лілії Апалькової не виправляють.

"Я завжди звикла йти до кінця. І в цій справі я також буду йти до кінця, до самого кінця. Коли б ці виконавчі листи не були б виконані, але вони все одно будуть виконані", — каже жінка.

Запорізький алюмінієвий комбінат не поновив праціників на роботі навіть після постанови суду

Провідному економісту відділу матеріально-технічного забезпечення ЗАлКу Андрієві Петрушенку після виграних судових справ також відмовили у поновленні на роботі та відшкодуванні грошей.

"Мене так само звільнили за прогули. Спочатку відправили на місяць у вимушений прогул. Потім запропонували самому піти з комбінату. Я відмовився писати заяву за власним бажанням".

Запорізький алюмінієвий комбінат не поновив праціників на роботі навіть після постанови суду

Андрій Петрушенко

Написав, що мене звільняють внаслідок порушення колективної угоди. Тоді мене й звільнили за прогули. Коли я виграв суд, на комбінаті повідомили, що моя посада реорганізована. Й до сьогодні я не отримав жодної копійки компенсації", — розповідає Андрій Петрушенко.

За словами Лілії Апалькової, зараз на комбінаті працює не більше двох сотень людей. Робочий тиждень — чотириденний, виробництво "стоїть". Наприкінці березня Фонд Держмайна України оголосив конкурс на посаду директора підприємства, але переможець після призначення відмовився від посади.

"Зарплату людям не виплатили навіть за квітень. Дали якусь частину у кінці квітня й у кінці травня. Наскільки я знаю, у них заборгованість більше мільйона гривень по заробітній платі. Я так розумію, що сьогодні йде вирізування підприємства на металобрухт", — каже Лілія Апалькова.

Нагадаємо: 68% акцій “Запорізького алюмінієвого комбінату” належать державі. 30% — приватній компанії “Русал”, зареєстрованій у Росії. У 2016-му році було оголошено про те, що ЗАлК потрапив до переліку об’єктів, які готують до приватизації. Цей процес триває. Журналісти Суспільного надіслали на комбінат інформаційний запит щодо причин невиконання рішень суду та нинішньої ситуації на підприємстві. Чекаємо на відповідь у встановлений Законом термін.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди