Із 49 громад поліцейські є в 14. Два роки проєкту "Поліцейський офіцер громади" на Кіровоградщині

Із 49 громад поліцейські є в 14. Два роки проєкту "Поліцейський офіцер громади" на Кіровоградщині

Із 49 громад поліцейські є в 14. Два роки проєкту "Поліцейський офіцер громади" на Кіровоградщині Національна поліція

У Кіровоградській області проєкт "Поліцейський офіцер громади" стартував два роки тому. В 14 із 49 громад працюють 21 поліцейський, розповів начальник поліції області Роман Козьяков. Вони живуть на території громади та знають її жителів. Завдяки такій системі у 182 населених пунктах, які мають офіцерів, зафіксували зниження злочинності на 20%.

Офіцери громади мають можливість вчасно реагувати на виклики, бо кожен має службовий автомобіль. Завдання проекту – створити умови для спілкування офіцера з людьми та дати розуміння жителям, що поліцейський є партнером з подолання злочинності, говорить Роман Козьяков.

Є громади, які мають двоє і більше поліцейських – така норма застосовується, якщо населення більше 5 тисяч. На навчання направлені офіцери від інших 5 громад.

"Що стосується інших 24 громад, ми ведемо роботу з головами, переговори з обласною радою. Є проблема з фінансуванням. Враховуючи, що працівник буде жити на території; громада має купити йому автомобіль. Осередки, які долучилися до проєкту, підтвердили наміри його придбати", – сказав Роман Козьяков.

В 14 перших новостворених поліцейських осередках автомобілі придбали за рахунок американських партнерів проєкту.

Відбір поліцейських офіцерів проходить на конкурсній основі, через поліграф, оцінюються ділові та моральні якості. Із 19 працівників, які подали свої кандидатури на конкурс, його пройшли 9. На території громади не завжди працюють місцеві жителі.

Що відомо

Кіровоградщина стала другою областю, де впроваджений проєкт. Його ініціатором стали Міністерство внутрішніх справ та посольство Сполучених Штатів Америки.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди