Долають довгі дистанції: як у Франківську розвивають велорух

Долають довгі дистанції: як у Франківську розвивають велорух

Долають довгі дистанції: як у Франківську розвивають велорух
Михайло Романіщак

Тренування на довгі дистанції для велосипедистів збирає все більше охочих. Івано-франківський велоклуб "Старт" — це спільнота велоучасників, які щонеділі тренуються в заїздах на довгу дистанцію. Середня протяжність одного маршруту — приблизно 100 кілометрів, пише Суспільне Карпати.

За 22 роки існування спільноти велосипедисти освоїли такі маршрути: Івано-Франківськ — Коломия, Івано-Франківськ — Тлумач, Івано-Франківськ — Надвірна, Івано-Франківськ — Богородчани, Івано-Франківськ — Галич. Щотижня роверисти обирають інший маршрут.

Учасник клубу Богдан Микитюк відповідає за залучення в спільноту нових учасників.

"Наші маршрути весь час змінюються. Від початку сезону, який починається з першим теплом, ми об'їздили Івано-Франківську область та намагаємося їздити новими шляхами, щоб тренування не перетворювалось у рутину", — розповідає Богдан Микитюк.

Читайте також: Велодоріжка між мікрорайонами Франківська: коли розпочнуться роботи та скільки це коштуватиме

Серед учасників спільноти "Старт" є спортсмени зі званнями. До прикладу, керівник клубу Дмитро Боднаренко — майстер спорту міжнародного класу, Богдан Микитюк — чотирнадцятиразовий чемпіон з тріатлону в Івано-Франківську, Василь Калинчук — майстер спорту з греблі, а Сергій Бублик — з легкої атлетики.

Долають довгі дистанції: як у Франківську розвивають велорух
Долають довгі дистанції: як у Франківську розвивають велорух. Михайло Романіщак

Богдан Микитюк вважає, що залучення молоді до активного виду спорту є важливим для здорового розвитку суспільства. Спортсмен пригадує, як 22 роки тому сам потрапив до клубу: "Я зайняв четверте місце на позиченому велосипеді в першому змаганні з тріатлону в Івано-Франківську. Тож звернувся в клуб "Старт", щоб покращити свої показники. Познайомився з тренером Дмитром Боднаренком. З того часу ми почали тренуватися щонеділі о 10:00, а я залучаю нових людей, які цікавляться велоспортом".

За 22 роки існування велоспільноти Богдан привів близько 100 нових учасників. До неї можуть приєднатися всі охочі. Спортсмени тренуються щонеділі. Сезон триває від березня до листопада, іноді і до грудня.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Вибір редакції

На початок