У 74 роки жителька Хмельниччини вишиває та читає без окулярів

У 74 роки жителька Хмельниччини вишиває та читає без окулярів

У 74 роки жителька Хмельниччини вишиває та читає без окулярів оригінал

У 74 роки вишиває без окулярів та читає багато книг. Це про Аделю Чернецьку з села Олешківці, що на Хмельниччині. Жінка все життя прожила в рідному селі і працювала ланковою у колгоспі.

Вишиті подушки, скатертини і серветки, плетені гачком іграшки та вив’язаний одяг – все з-під рук Аделі Чернецької. Займатися рукоділлям, каже, почала ще в дитинстві. Першою серйозною роботою стала вишита у 15 років блузка.

"Прийшла молода до нас на медпункт фельдшерка і в неї вишита така гуцульська блузка була. Ну і мені зраза треба було такої. Вшила вже сама. Косинки були модні, косинка біленька і на кінці вишита, та ще гачком зубчики пороблені такі. Так ще змалку все в’язалося гачком, всі прошви до тих подушок, все гачком модне було колись, комірці в’язані», - згадує Аделя Чернецька.

Плести гачком і шпицями та вишивати Аделя Чернецька у дитинстві вчилася по сусідству у старших дівчат, на вечорницях: "Зійшлися вони на ті вечорниці я вже скоро до них там. Рано навчилася шити, в'язати, вишивати, таке, по мілкому".

На вишивання подушок надихнули відвідини сватіворигінал

На вишивання подушок надихнули відвідини сватів

Вишивати подушки Аделя Чернецька почала після відвідин родини своєї невістки з колишнього Новоушицького району.

"Я, як приїхала туди подивитися, у всіх у них подушки повишивані, рушники по стінах всюди.Ну, вже заздрість пішла, давай я вже собі вишивати подушки. А в'язати, то давно теж навчилася. Потім вже по якихось журналах то кофту собі, то хлопцям пуловери, то якісь косинки в’язала мохерові. Тоді був якийсь час, що в’язали", - каже жінка.

У свої 74 роки Аделя Чернецька сама заселяє нитку в голку, вишиває і в’яже без окулярів. Каже, більше полюбляє вишивати технікою гладь, бо то швидше: "Гладдю то вже намальовано там ручкою чи олівцем, і вже тоді як там собі розкольоруєш його".

Останнім часом захопилася виробами з ниток, намотаними на дріт, та в поєднанні з плетенням гачком. Каже, багато їх дарує рідним та знайомим на різні свята.

Ще одне захоплення жінки - плетені з ниток вироби

Ще одне захоплення жінки - плетені з ниток вироби

Крім захоплення рукоділлям, полюбляє читати книги. Своє життя, вважає, гідно живе. Шкодує лише про одну річ, що кинула навчання в технікумі.

"Поступила була вчитися в Самбір на статистичний, в технікум, провчилася там місяць. Тато пише, що він сам. Що то має робити, тут і худоба і все. Ну, і, покинула, приїхала додому. Шкодую. Але….Та й того… Не вчилася... 11 кінчила, і все", - додає Аделя Чернецька.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди