Рекламні ролики та інформаційні бюлетені: звідки гроші на піар-кампанію у голови чернігівської ОДА

Рекламні ролики та інформаційні бюлетені: звідки гроші на піар-кампанію у голови чернігівської ОДА

Рекламні ролики та інформаційні бюлетені: звідки гроші на піар-кампанію у голови чернігівської ОДА
оригінал

Безкоштовний інформаційний бюлетень «Сіверське слово» розповсюдили сьогодні у поштових відділеннях області. В ньому - звіт голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка за три місяці роботи та плани на 2020 рік. Створений та розповсюджений інформбюлетень за власні гроші Андрія Прокопенка, каже його заступник Андрій Подорван. Окрім інформаційного бюлетеня у соцмережах поширюються відеоролики про діяльність Андрія Прокопенка. Звідки гроші на їх створення та рекламу і з чим пов’язана така медійна активність, розкаже Анастасія Лоза.

Під фірмовий саундтрек партії «Слуга народу» голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко разом з членами медичного комітету Верховної Ради оглядає центр сучасної онкології у Чернігові. Це відео опублікували на офіційній сторінці облдержадміністрації у «Фейсбуці». Тоді, 31 січня, Андрія Прокопенка супроводжувало 5-ро людей, які час від часу потрапляли в об’єктив Суспільного: двоє операторів, двоє журналістів та фотограф.

А це відео «День з губернатором» в мережі з’явилося 3 лютого. В ньому журналістка Альона Середа пропонує ознайомитись з результатами роботи Андрія Прокопенка.

Це майже півгодинний фільм зі зйомками з повітря. Над яким, окрім журналіста, працювали як мінімум двоє операторів. Одного можна бачити у відеоролику, іншого – на кадрах, відзнятих того ж дня Суспільним у Мені. Це ж відео з 4 лютого рекламували у «Фейсбуці» за гроші. Робили це зі сторінки «Підслухано Чернігів». В інформації про рекламодавця вказано: групу заснувало періодичне видання «Час Чернігівський». Керівник проекту Олександр Назаренко каже, платну рекламу запустили за власні гроші, щоб збільшити кількість підписників.

«Ну от журналістка, яка його розповсюдила, вважає, що цей сюжет був цікавим і резонансним для того, щоб вкластися в його рекламу. Тобто це не має відношення до обласної адміністрації, міської ради чи ще чогось. Я просто цього не контролював. Будемо розбиратися у своїй компанії, чому це так відбувається», - сказав Олександр Назаренко.

З цієї ж сторінки рекламували ще п’ять дописів. Заплатили за це 191 долар – це понад 4,5 тисячі гривень. Усі – про Андрія Прокопенка. Серед засновників цього медіа – громадська організація «Разом до громадянського суспільства». Керівник ГО – рідний брат заступника голови облдержадміністрації Павло Подован. Андрій Подорван каже, ці факти між собою не пов’язані. ОДА за рекламу не платила.

«У нас немає бюджету на рекламу у «Фейсбуці». Так, інколи я прошу деяких людей, особисто журналістів, запустити цю рекламу. Частково прошу друзів. Це суми невеликі, 50-70 доларів. Я прошу. Вони поширюють. Я особисто давав декілька разів свої кошти. Ми не власники телеканалів. В нас немає холдингів медійних, які є у Чернігівській області у деяких дуже потужних і впливових людей», - сказав Андрій Подорван.

Сьогодні у поштових відділеннях з’явилися ось такі інформаційні бюлетені «Сіверське слово». Партійні кольори та логотип «Слуги народу». На першій шпальті – голова ОДА та президент України. Статті – про зроблене за три місяці на посаді та плани на 2020 рік. Кількість примірників та вартість друку не розголошують.

«На виготовлення і розповсюдження цієї газети бюджетні кошти не використовувалися. Це власні кошти голови», - запевнив Андрій Подорван.

Відеоролики, новини і тексти, каже Подорван, створюють працівники інформвідділу облдержадміністрації.

«Ми проводимо зараз реально дуже серйозну трансформацію роботи департаменту інформаційної політики. Так, приходять нові люди, які будуть працювати. Як ви знаєте, зараз просто такі тенденції загальні, що люди більше сприймають відео контент. Не просто якісь новини, тексти», - пояснює Андрій Прокопенко.

Частина нових людей, за словами Андрія Прокопенка, офіційно працюють в департаменті інформаційної діяльності. За штатним розписом там має працювати 25 людей, зараз – 21. Дехто, як от авторка «Дня з губернатором» Альона Середа – на стажуванні. Щодо операторів та потрібної техніки пояснюють так.

«Ролики знімає департамент інформдіяльності. Він на різних умовах залучає журналістів, операторів і так далі. Іноді це так само за власний чийсь кошт, там суми невеликі – 100-200 грн. Інколи, якщо ми говоримо про рекламу на телеканалі «Дитинець», то у них ми розміщуємо рекламу на договірних умовах», - сказав Андрій Подорван.

Голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко наголосив: «Це не за бюджетні кошти. Не за бюджетні кошти. Ми купили комп’ютер за мої кошти для відеомонтажу. – Так, за мої власні кошти. Ну це треба робити, якщо ми не можемо це забезпечити за бюджетні кошти, то ми це питання вирішили таким чином».

Політичний консультант Віктор Виниченко каже, така кількість піар-матеріалів могла з’явитись з двох причин.

«Перша причина - це підготовка до місцевих виборів, які відбудуться восени цього року. І друга причина, знову ж таки, на мою думку - це капіталізація власного іміджу. Адже будь-яка посада, в тому числі і голови ОДА, не вічна. Такий рядок в біографії завжди буде в нагоді. І як професійний політтехнолог та медійник. Прокопенко це розуміє. Стільки матеріалів в соціальних мережах до того, як Андрій Прокопенко став головою ОДА, ми не бачили», - сказав Віктор Виниченко.

На початок