Пиломіри у Полтаві показують хибну інформацію

Пиломіри у Полтаві показують хибну інформацію

Пиломіри у Полтаві показують хибну інформацію UA Полтава

У Полтаві вміст діоксиду азоту у повітрі – у нормі. А пиломіри, що працюють у місті, показують неправильну інформацію.

За даними міських датчиків, які встановили фахівці «Інституту розвитку міста», показник діоксиду азоту – від 2 до 2,5 міліграмів на метр кубічний. В полтавській лабораторії спостережень за забрудненням повітря наводять інші цифри, удвічі менші, й спростовують інформацію про забруднене повітря.

Показники зафіксовані пиломірами

Показники зафіксовані пиломірами

Ці прилади для визначення забрудненості повітря у вересні минулого року встановили фахівці «Інституту розвитку міста».

Ілля Яровий, фахівець «Інституту розвитку міста»UA Полтава

Ілля Яровий, фахівець «Інституту розвитку міста»

Фахівець «Інституту розвитку міста» Ілля Яровий, каже: "Датчики встановлені на зовнішніх фасадах будинків. Вони підключені до електромережі та Wi-Fi. Вони кожні 2 хвилин фіксують дані і відправляють їх на сервер, який відображає всі дані ось на цій відкритій платформі".

Минулого тижня пиломіри зафіксували перевищення норми діоксиду азоту в повітрі. Зокрема, в Подільському районі Полтави майже 2,5 міліграми на метр кубічний. Це – на 25 % вище за норму.

ПиломірUA Полтава

Пиломір

Токсиколог обласної лікарні Олег Левченко, пояснює:

"Концентрація, яку ми можемо відчувати це 2 міліграми на метр кубічний. Коли цей газ діє на організм, то перші прояви це запаморочення, сльози в очах, подразнення шкірних оболонок, слизових оболонок. У дуже важких випадках це ураження дихальних шляхів що супроводжується набряком легенів".

Ніна Заритовська, хімікиня лабораторії спостережень за забрудненням повітряUA Полтава

Ніна Заритовська, хімікиня лабораторії спостережень за забрудненням повітря

Ці показники у Полтаві також збирають у 4 постах полтавської лабораторії спостережень за забрудненням повітря. Хімікиня Ніна Заритовська говорить: показник діоксиду азоту у Полтаві – 0,9 (десятих) міліграми на метр кубічний.

Результати аналізу якості повітря від лабораторіїUA Полтава

Результати аналізу якості повітря від лабораторії

Хімікиня лабораторії спостережень за забрудненням повітря Ніна Заритовська, говорить: "Ми не спостерігали якихось перевищень чи збільшень. Все знаходиться менше гранично допустимої концентрації. Провели хімічні аналізи, визначили щільність тієї чи іншої домішки, потім методом розрахунку враховуючи вітер, атмосферний тиск, температури ми розраховуємо концентрації. Цей показник найбільше залежить від викидів автотранспорту. Але зараз якраз зміна погодних умов".

Лабораторія спостережень за забрудненням повітряUA Полтава

Лабораторія спостережень за забрудненням повітря

Ніна Заритовська говорить: аби дані були точними, прилади, що їх фіксують, треба розміщувати у місцях, які добре обвітрюються. Цей фактор в «Інституті розвитку міста» не враховували, пояснює Ілля Яровий.

"Згідно з директивою ЄС, датчики слід розташовувати на висоті не більше 2,5 метрів, але ми розташували їх трошки вище, щоб вони були в безпеці і ніхто їх не забрав з собою. І як нам сказали спеціалісти, їх слід розташовувати в місцях, де люди проводять найбільше часу. Це або офісні будинки, або житлові мікрорайони".

ПиломірUA Полтава

Пиломір

За словами Іллі Ярового, розташування усіх пиломірів планують змінити до кінця року.

Нагадаємо, сім датчиків у Полтаві розташовані у мікрорайонах Алмазний, Поділ, Центр та Інститут зв’язку. Закупив прилади німецький «Фонд Фрідріха Науманна» за 16 тисяч гривень. Пиломіри встановили в рамках концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди