У Харкові мовознавці з різних регіонів перевіряють ЗНО, яке писали в інших областях

У Харкові мовознавці з різних регіонів перевіряють ЗНО, яке писали в інших областях

У Харкові мовознавці з різних регіонів перевіряють ЗНО, яке писали в інших областях Суспільне Харків

Більше 20 тисяч письмових завдань з української мови та літератури мають перевірити мовознавці у Харкові. Це роботи учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які абітурієнти писали в інших областях.

Для перевірки робіт залучили понад 150 мовознавців з Харківщини, Полтавщини та Сумщини, розповів Суспільному директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

У Харкові мовознавці з різних регіонів перевіряють ЗНО, яке писали в інших областяхСуспільне Харків

Цьогоріч абітурієнти могли обирати — складати іспит з української мови та літератури або виключно з мови. Через це були додаткові завдання, розповіла старша екзаменаторка Валентина Мундур.

"Для тих випускників, які готуються вступати на гуманітарні спеціальності ще були завдання відкритої форми. Потрібно було зробити до трьох текстів, які запропонували у текстовому зошиті, дібрати заголовки і один з них мав бути цитатою з цього тексту. Не всі учні зрозуміли навіть завдання, що потрібно було робити, тому що вони добирали заголовки до абзаців. Ті випускники, які складали тільки українську мову, вони писали тільки власне висловлення", — повідомила Мундур.

У Харкові мовознавці з різних регіонів перевіряють ЗНО, яке писали в інших областяхСуспільне Харків

Щоб перевірка була об'єктивною, екзаменаторам не говорять, з якої області надійшла робота. Проте, регіон можна розпізнати, каже Мундур.

"Якщо це роботи, припустимо, учнів Західної України, дуже часто трапляються діалектні слова. Насправді це помилка, тому що ми дотримуємося літературної мови. У більшості, основні помилки які є, це тавтологія та росіянізми", — говорить екзаменаторка.

Після перевірки роботи доправляють у регіональний центр оцінювання освіти. ЗНО з української мови та літератури провели першого червня. На цей предмет, у порівнянні з іншими, зареєструвалася найбільша кількість учасників — 23 тисячі. Не прийшов кожен п'ятий, розповів директор регіонального центру оцінювання освіти Олександр Сидоренко. Каже, під час іспиту помітили чотири порушення.

"Окрім телефонів, навушники, комплектуючі до телефона. Двох абітурієнтів ми не могли допустити до ЗНО через наявність ознак захворювання, підвищеної температури. Ще двоє раніше завершили роботу через погане самопочуття. Вони мають змогу тепер скласти під час додаткової сесії", — розповів Сидоренко.

У Харкові мовознавці з різних регіонів перевіряють ЗНО, яке писали в інших областяхСуспільне Харків

За словами Сидоренка, перевірка триватиме два тижні. Результати з української мови та літератури оприлюднять 25 червня.

Що відомо

  • Оцінювання з української мови та літератури у Харківській області 1 червня склали 90% від тих, хто зареєструвався, з української мови — близько 60%.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди