Відновлення зрошення на Херсонщині є першочерговим завданням Уряду - міністр агрополітики

Відновлення зрошення на Херсонщині є першочерговим завданням Уряду - міністр агрополітики

Відновлення зрошення на Херсонщині є першочерговим завданням Уряду - міністр агрополітики
Зрошуване поле на Херсонщині, літо 2021 р. Фото: Херсонська ОДА

Сьогодні на Херсонщині - більше 50 відсотків зрошуваних земель України. Для відновлення зрошення в області необхідна і державна, і підтримка інвесторів, - сказав на форумі "Південна стратегія розвитку" голова Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир.

320 тисяч гектарів з 550 тисяч зрошуваних земель України - на Херсонщині. Модернізувати одну насосну станцію коштує приблизно 6-10 млн грн, розказав голова асоціації водокористувачів Херсонської області Володимир Хвостов.

"Найбільша проблема – це проблема з облицюванням каналів, проблема з перегородками, які створюють рівні води, це управління саме водою і подача води на поля. Ми підготували закон 5202 про створення об’єднання водокористувачів, який виведе на новий рівень інвестиції саме в зрошуванні, тобто воно буде дійсно поштовхом, щоб люди зрозуміли, що вони самі управляють цим процесом, вони зможуть робити проєкти свої самостійні, вкладати туди фінанси і бачити своє майбутнє у найближчі 15-20 років".

Для відновлення зрошення на Херсонщині треба 13-15 млрд гривень, сказав голова Херсонської ОДА Сергій Козир. Він каже, це дасть в перерахунку збільшення, наприклад, - якщо вкладемо 13, то отримаємо через 2-3 роки 25.

"Плюс ми збільшимо кількість врожаю у 2-4 рази. Це в першу чергу без пекова складова у нашій країні. І, по-друге, це дуже необхідно, ми зможемо витягувати повністю економіку країни. Щодо питання залучення інвесторів, тут без державної підтримки нікуди не дітися і в інвестиціях в тому числі", - каже Сергій Козир.

Міністр агрополітики Роман Лещенко дав коментар в режимі онлайн. Він сказав, що відновлення зрошення на Херсонщині є першочерговим завданням для уряду. Серед гострих питань - вартість електроенергії при поливі.

"Для нас головне в найближчі три роки реалізувати національний проєкт зрошення на півдні і на базі успішного проєкту масштабувати його на всю країну. Оскільки сьогодні вже 2\3 нашої держави знаходяться у зв’язку зі зміною клімату в ризикованій зоні земельного стану. Тому міністерство аграрної політики займатиметься крупною інфраструктурою, підготовкою, ремонтом каналів, розбудовою систем, а місцева влада і приватний капітал будуть приєднуватися до системи і самостійно забезпечувати на полі", - говорить Роман Лещенко.

Нагадаємо, І Міжнародний інвестиційний форум "Південна стратегія розвитку" ініційований очільниками Херсонської, Миколаївської, Запорізької та Одеської областей. Профінансований Агентством США з міжнародного розвитку. За словами політолога Віктора Тарана, форуми - це чудові комунікаційні майданчики, але їх успішність залежить від кількох факторів.

"Якщо говорити про присутність гостей, то це дуже добре, що були присутні голови ТГ і заступники очільників державних адміністрацій, але мені особисто не вистачило Кабінету міністрів, профільних міністрів, профільного депутата, голови комітету Верховної Ради, який відповідає або за туризм, або за питання бюджету. Багато говорили про інфраструктурні речі, про те, що ми хочемо з’єднати дорогами три області. Але в моєму розуміння, це щось схоже на піар проєкту "Велике будівництво". Дороги – це дуже добре, але дорогами туризм не робиться. Я не побачив тих реальних речей, якими б можна було залучити великі кошти. Ну і головне, я не побачив, чим держава готова підтримати інвесторів. Якщо за 3-4 місяці ми побачимо реальні проєкти, де будуть підписи стояти представників Уряду, Верховної Ради, бізнесу, то це змінить мою думку", - говорить Віктор Таран.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

На початок