Депутат селищної ради на Запоріжжі оскаржує рішення суду, що визнав його винним у хуліганстві

Депутат селищної ради на Запоріжжі оскаржує рішення суду, що визнав його винним у хуліганстві

Доповнено
Депутат селищної ради на Запоріжжі оскаржує рішення суду, що визнав його винним у хуліганстві Суспільне Запоріжжя

Депутат Новомиколаївської селищної ради Сергій Чалий подав апеляцію на дії Новомиколаївського районного суду, який визнав його винним у дрібному хуліганстві. Сергій Чалий пов’язує це звинувачення зі своєю депутатською діяльністю.

11 червня справу розглянули у Запорізькому апеляційному суді. На початку судового засідання Сергій Чалий повідомив суду, що вважає упередженим ставлення до нього голови Новомиколаївського районного суду Сергія Гасанбекова, який засудив його до покарання – 40-ка годин громадських робіт.

Депутат подав клопотання про долучення до справи документів, які, на його думку, підтверджують, що голова районного суду мав на це причини. Адже Сергій Чалий, як депутат, цікавився дотриманням суддями Новомиколаївського районного суду посадових інструкцій, освіти та родинних зв’язків.

"Це, на вашу думку, підтверджує упередженість судді? Звісно, ваша честь. Зрозуміло. Добре, ваше клопотання задовольняється і долучаються надані документи до справи", — зазначила Світлана Дадашева, суддя Запорізького апеляційного суду.

Депутат Сергій Чалий подав апеляцію на дії Новомиколаївського районного судуСуспільне Запоріжжя

Світлана Дадашева

Сергій Чалий — член постійної комісії з питань містобудування, агропромислового комплексу, земельних відносин та охорони природи Новомиколаївської селищної ради. 17 травня Новомиколаївський районний суд ухвалив, що 22 квітня депутат мав конфлікт із землевпорядницею Новомиколаївської селищної ради Любов’ю Вязанок та нецензурно її образив.

Сергій Чалий звинувачення заперечує. Каже, що це, навпаки, Любов Вязанок його ображала. Запевняє, звинуватили його через його депутатську діяльність.

Депутат селищної ради на Запоріжжі оскаржує рішення суду, що визнав його винним у хуліганствіСуспільне Запоріжжя

Сергій Чалий

"Вона мене ображала. А працівники поліції надали неправдиву інформацію. Оскільки моя депутатська діяльність пов’язана із землею, розтратою бюджетних коштів, зараз допомагаю людині отримати два гектари, тому вони зробили провокацію", — наголосив Сергій Чалий.

Потерпіла Любов Вязанок та свідки цього випадку не з’явилися на засідання та не були присутні дистанційно, хоча був відеозв’язок із Новомиколаївським районним судом. Через це призначили наступне засідання у цій справі – 18-го червня.

Що сталося

Справа, через яку, за словами депутата Сергія Чалого, його звинувачують у дрібному хуліганстві — допомога батькові чотирьох дітей, фермеру Михайлові Літюку законно отримати земельну ділянку в селі Іванівське Новомиколаївської територіальної громади. Сесія Новомиколаївської селищної ради 1 квітня задовольнила заяву фермера, каже Сергій Чалий. Але, за його словами, пізніше з’ясувалося, що у цієї ділянки двоє власників.

"Цю земельну ділянку знаю, я виріс тут, я знаю наші землі. І працював трактористом ще в колгоспі. Пішли до юриста, по карті знайшли цю земельну ділянку. Вона була не затребувана, і я на неї написав, на два гектари, заяву, щоб у приватну власність дали. Дозвіл мені надали на виготовлення технічної документації. Але ж одночасно зі мною дали ще іншій людині. Заднім числом", — розповідає Михайло Лютік.

Депутат селищної ради на Запоріжжі оскаржує рішення суду, що визнав його винним у хуліганствіСуспільне Запоріжжя

Михайло Лютік

Валерій Вязанок, який засіяв цю ділянку соняшником, — чоловік землевпорядниці Любові Вязанок, яка звинувачує Сергія Чалого у дрібному хуліганстві. А власником цієї ділянки пізніше виявилася дружина керуючого справами виконкому Новомиколаївської селищної ради Сергія Губатенка, каже депутат.

"Ми зайшли до юриста Котова Олександра Сергійовича, зробили уточнення, що це за земельна ділянка. Так, каже, можна взяти. Зайшов я потім в Держгеокадастр, теж уточнив, що це за земельна ділянка. Так, це поле, яке підлягало розпаюванню. Але залишок залишився".

Депутат селищної ради на Запоріжжі оскаржує рішення суду, що визнав його винним у хуліганствіСуспільне Запоріжжя

Сергій Чалий

"Юрист Михайлові Сергійовичу написав заяву на відведення. І відніс він її в селищну раду, зареєструвався. Її не хотіли реєструвати. Землевпорядник В’язанок Люба Григорівна кричала, що ця земельна ділянка не підлягає розпаюванню. Не хотіла приймати. І заднім числом надали на неї дозвіл", — каже Сергій Чалий.

Депутат селищної ради на Запоріжжі оскаржує рішення суду, що визнав його винним у хуліганствіСуспільне Запоріжжя

Аби з’ясувати ситуацію, журналісти Суспільного Запоріжжя сьогодні зателефонували Любові Вязанок, але вона не відповіла. Марина Губатенко відмовилася від телефонного коментаря. Також сьогодні журналісти Суспільного надіслали інформаційний запит голові Новомиколаївської селищної ради Сергієві Шамайді. Чекаємо на відповідь у встановлений Законом термін.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди