Динаміка позитивна. На Прикарпатті прогнозують збільшення туристів

Динаміка позитивна. На Прикарпатті прогнозують збільшення туристів

Динаміка позитивна. На Прикарпатті прогнозують збільшення туристів
Суспільне Карпати

На Прикарпатті прогнозують збільшення кількості туристів на 10-15 %. Про це Суспільному Карпати розповів голова Туристичної ради Івано-Франківської області Андрій Матійчик. За його словами, зелена карантинна зона активізує туризм. Подорожувати стане легше і комфортніше.

"Усі обмеження, які залишаються, насамперед стосуватимуться закладів розміщення. Це масковий режим, санітайзери, дистанціювання. Зокрема, у ресторанах на одну людину повинно припадати 4 квадратні метри. Раніше це була значно більша площа. Також відкривають фітнес-зали, СПА-центри, кінотеатри в готелях. Тобто для туриста стають доступними всі ті можливості, які готелі надавали ще до "ковідної ситуації", — каже Матійчик.

За його словами, туристичний сезон на Прикарпатті вже активний від початку року.

"Ситуація дуже хороша. Готелі заповнюються дуже добре. Навіть узимку, коли ситуація була хитка, динаміка була позитивною. Бронювання, яке йде на літній сезон, дає нам змогу прогнозувати, що туристичний сезон в Карпатах, як і загалом в області, буде доволі вдалим. Я б навіть сказав, що за оптимістичним сценарієм, це буде плюс 10-15 відсотків до кількості туристів, які відвідають нашу область у порівнянні з 2020 роком", — розповідає Андрій Матійчик.

Голова Туристичної ради зазначає, що за даними відділу туризму ОДА, минулого року кількість туристів на Прикарпатті зменшилася на 5 %. Адже, за офіційними цифрами, у 2020 році Івано-Франківську область відвідало 2 млн туристів, а в 2019 – 2,1 млн.

"Це офіційні дані. Проте, за даними одного з мобільних операторів, ця цифра складає 4 млн туристів у 2019 році і 3,4 млн минулого року. Тобто тут падіння вже йде більш як на 10 %. Я теж схильний до того, що падіння було на рівні 10-15 %, адже декілька місяців минулої весни готелі взагалі не працювали. Вони почали відкриватися вже з липня. І динаміка почала покращуватися, особливо у той час, коли інші країни були закриті", — каже голова Туристичної ради.

За словами Матійчика, основними туристами на Прикарпатті є жителі Івано-Франківщини та сусідніх областей. Іноземці натомість поки що не поспішають їхати на відпочинок до Українських Карпат через пандемію.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок