Полтавська художниця з аутизмом Вероніка Дядюк навчає малювати дітей з таким же діагнозом

Полтавська художниця з аутизмом Вероніка Дядюк навчає малювати дітей з таким же діагнозом

Полтавська художниця з аутизмом Вероніка Дядюк навчає малювати дітей з таким же діагнозом
Суспільне Полтава

Малює картини та навчає цього інших полтавська художниця з аутизмом Верніка Дядюк. 11 червня вона влаштувала майстер-клас для десяти дітей із таким же діагнозом. Малювали янгола. 16-річна Вероніка свою картину створювала фарбами, а учасники майстер-класу кольоровою крейдою.

На столі у Полтавському художньому музеї олійні фарби та пензлі для 16-річної Вероніки Дядюк. Художниця влаштувала майстер-клас для дітей, які як і вона, мають діагноз – аутизм.

Вероніка Дядюк навчає малювати дітей
Вероніка Дядюк навчає малювати дітей. Суспільне Полтава

Вероніка показує, як зображати янгола. Діти малюнок повторюють крейдою на спеціальній планшетці.

"Якщо на перших заняттях деякі діти не могли витримати десяти хвилин сидіння, то зараз діти беруть пензля в руки. Самі малюють, повторюють за нею якісь фігури, змішують кольори", - сказала мати Вероніки Вікторія Дядюк.

Навчає малюванню Вероніка понад пів року. Заняття – тричі на тиждень. На них художниці асистує 8-річна Аріна.

"Я іноді допомагаю їй в малюванні. Якщо вона щось не розуміє, то я їй пояснюю. А якщо щось потрібно мені, то вона теж мені допомагає" , - говорить учениця майстер-класу Аріна Коваленко.

"У Аріни немає аутизму, але вона також дитина з особливими потребами. Коли Вероніка це все створює і показує на дошці, Аріна сидить поряд із дітками з аутизмом, які прийшли на це заняття. І споглядаючи на Аріну, вони виконують ті самі рухи. Дивляться, що необхідно робити. Яку потрібно взяти фарбу і як змочити кісточку у воді. Та як зафарбовувати ті малюночки, які вони створюють" ,- сказала мама Аріни Тетяна Коваленко.

Полтавська художниця з аутизмом Вероніка Дядюк
Полтавська художниця з аутизмом Вероніка Дядюк. Суспільне Полтава

Майстер-класи Вероніки щоразу відвідує до пів десятка дітей. Заняття безплатні, їх фінансують за рахунок благодійної організації.

"У нас виникла така ідея, чому б не спробувати ті знання, які має Вероніка, направити на допомогу дітям? Вона може пояснити дітям усе на своєму рівні. Вони її чують, які вони показують результати. Ми бачимо ці уроки, які відбуваються на базі другої загальноосвітньої школи №2, на базі ресурсного класу, ми бачимо що є розвиток. Ці діти можуть розвиватися і мають свої таланти та можуть жити повноцінним життям.", - говорить засновниця благодійної організації "Зернятко" Людмила Іващенко.

Живопису Вероніка Дядюк навчається три роки. Крім майстер-класу, у галереї мистецтв презентувала 36 малюнків своїх учнів та 11 власних робіт.

Малюнки дітей
Малюнки дітей. Суспільне Полтава

"Ніка не могла розмішувати самостійно фарбу і наносити якісь орнаменти, це було все під нашим керівництвом. Зараз Вероніка не допускає до своїх робіт. У неї є свій характер і свій стиль. Вона завжди обґрунтовано знає, чому і куди кладе той мазок і змішує колір.",- сказала учителька Вероніки Дядюк Аліна Гончарова.

На цій картині Вероніка хотіла зобразити, що квіти це маска.
На цій картині Вероніка хотіла зобразити, що квіти це маска.

Свою улюблену картину Вероніка створила під час карантину.

"На цій картині Вероніка хотіла зобразити, що квіти це маска. Так вона показала свою реакцію на те, коли я їй розповіла, що таке карантин і що таке коронавірус. Так, як вона дуже позитивна та емоційна дівчина, вона показала, що маска – це квіти.", - говорить мама Вероніки Вікторія Дядюк.

За словами Вікторії Дядюк, до цього роботи Вероніки презентували на двох персональних виставках.

Вибір редакції

На початок