"Порочна ракова пухлина". Північна Корея оголосила культурну війну K-pop

"Порочна ракова пухлина". Північна Корея оголосила культурну війну K-pop

"Порочна ракова пухлина". Північна Корея оголосила культурну війну K-pop

Лідер КНДР Кім Чен Ин назвав південнокорейську культуру "порочною раковою пухлиною", що псує "одяг, зачіски, мову, поведінку молодих північнокорейців". Державні ЗМІ попередили його, що якщо не вжити заходів, то Північна Корея "розвалиться, як волога стіна". Про це повідомляє видання The New York Tims.

В останні місяці, повідомляє видання, не минуло й дня, щоб Кім Чен Ин або його державні ЗМІ не критикували "антисоціалістичний та несоціалістичний" вплив південнокорейських фільмів і корейських драм. У спробі відновити контроль Кім наказав уряду зупинити культурне вторгнення.

Нові прояви цензури відбуваються на тлі занепаду економічного стану Північної Кореї та посилення відносин із Заходом, що, можливо, зробило молодь країни більш сприйнятливою до зовнішнього впливу і ставить під сумнів тверду хватку Кім Чен Ина.

"Молоді північнокорейці вважають, що нічого не винні Кім Чен Ину, – розповідає Юнг Кван Ір, перебіжчик, який керує мережею із незаконного ввезення K-pop до Північної Кореї. – Він повинен підтвердити свій ідеологічний контроль над молодими, якщо не хоче втратити основу для майбутнього династичного правління своєї сім'ї".

"Порочна ракова пухлина". Південна Корея оголосила культурну війну K-pop

Північнокорейська пропаганда давно описувала Південну Корею як пекло. За допомогою корейських серіалів (їх ще називають дорамами), які потрапили до країни контрабандою, молоді північнокорейці дізналися, що поки вони намагалися знайти достатню кількість їжі під час голоду, південні люди сиділи на дієтах, щоб схуднути.

У грудні минулого року Північна Корея прийняла новий закон, згідно з яким за перегляд або володіння південнокорейськими розвагами можна провести від п'яти до 15 років в трудових таборах. Раніше максимальне покарання за ці злочини становило п'ять років каторжних робіт.

Ті, хто передадуть носії з фільмами, серіалами або музикою в руки північнокорейців, можуть зіткнутися з більш суворими покараннями, зокрема стратою. Новий закон також передбачає до двох років каторжних робіт для тих, хто "говорить, пише або співає в південнокорейському стилі".

"Порочна ракова пухлина". Південна Корея оголосила культурну війну K-popwikimedia.org

Один з найвідоміших гуртів у світі – південнокорейці BTS

"Для Кім Чен Ина культурне вторгнення з Південної Кореї вийшло за межі допустимого рівня, – заявив головний редактор Asia Press International Джиро Ісімару. – Якщо цього не зупинити, він побоюється, що люди почнуть вважати Південь альтернативною Кореєю, яка замінить Північ".

За введенням закону пішли місяці нового диктату, коли пан Кім попереджав про вплив ззовні. У лютому він наказав всім провінціям і містам "безжально" викорінити зростаючі капіталістичні тенденції.

Зараз у комп'ютерах, текстових повідомленнях, музичних програвачах і ноутбуках шукають заборонений контент і приклади використання південнокорейських слів. Наприклад, жінки в Північній Кореї повинні називати свого коханого "товаришем", натомість багато хто почав називати їх "оппа" або "любий" ("honey"), як роблять це жінки в корейських дорамах. Кім Чен Ин назвав цю мову "збоченою".

Уряд Північної Кореї закликає людей інформувати про тих, хто дивиться K-дорами, але багато хто вирішив навпаки попереджати сусідів напередодні поліцейських рейдів. "Феномен розповсюдження нечистих публікацій та пропаганди не зникає, а продовжується", – зазначають у виданні.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше