Музей у Більську на Полтавщині має запрацювати наступного року

Музей у Більську на Полтавщині має запрацювати наступного року

Музей у Більську на Полтавщині має запрацювати наступного року
Суспільне Полтава

Реставраційні кімнати, сховище для знахідок та виставковий зал мають облаштувати у новому приміщенні музею заповідника «Більськ». Для цього нині почали реконструкцію будівлі колишнього сільського дитсадка. На роботи цього року є 12 мільйонів гривень, а загалом потрібно понад 32 мільйони. Про це розповіла заступниця голови Полтавської обласної адміністрації Катерина Рижеченко. Завершити реконструкцію планують наступного року.

У приміщенні колишнього дитячого садка у селі Більськ, що поблизу Котельви, розкопують фундамент, а на другому поверсі закладають цеглою вікна. Так будівлю реконструюють під музей для місцевого заповідника.

"Ми робимо отвори для підсилення фундаменту. Закріпили станок, зробили подачу води для того, щоб вимивало коронку, закріпили коронку і можемо починати свердлити отвори у фундаменті", – каже працівник підрядної організації Євгеній Топтовой.

Музей у Більську на Полтавщині має запрацювати наступного року
Реконструюють будівлю колишнього сільського дитсадка. Суспільне Полтава

"Зроблені демонтажні роботи даху, перестінків, підлоги на першому і на другому поверсі. Почалися вже кладка цегли, підготовка фундаменту, копка землі, омивання", – говорить виконроб підрядної організації Олександр Зубань.

Облаштовують нове приміщення тому, що музею у заповідника «Більськ» немає, тому знахідки не можуть експонувати, а люди працюють в орендованій будівлі у селищі Котельва.

Музей у Більську на Полтавщині має запрацювати наступного року
Завершити реконструкцію планують наступного року. Суспільне Полтава

"Ці всі артефакти знайдені на території Більського городища та в межах його округи. Усі ці артефакти будуть представлені в музеї, буде зроблено кілька експозицій, виставкова зала. Все це буде там і буде доступно для широкого загалу", – розповідає працівниця історико-культурного заповідника "Більськ" Оксана Дорошенко.

Окрім виставкового залу, у приміщенні планують облаштувати, зокрема, науково-дослідний центр, реставраційну та кімнати для зберігання знахідок, говорить директор заповідника Ігор Корост.

"Власне, сучасне фондосховище і «золота» кладова дасть змогу звезти всі ті знахідки з Більського городища, які розміщені десь в Харкові, десь у Полтаві, в інших установах тимчасово розміщені, оскільки ми на даний момент не маємо умов для зберігання цих знахідок", – повідомляє директор історико-культурного заповідника "Більськ" Ігор Корост.

Музей у Більську на Полтавщині має запрацювати наступного року
У приміщенні планують облаштувати виставковий зал, науково-дослідний центр, реставраційну та кімнати для зберігання знахідок. Суспільне Полтава

Тендер на проведення робіт виграла полтавська компанія «Будімперія 2017».

"Буде виконана заміна покрівлі, зроблені фасади, а далі все залежатиме від тієї суми фінансування, яка буде на подальше передбачена. Договором передбачена реконструкція до 22 року. Включно з 22 роком", – каже директор підрядної організації Олексій Лисенко.

На реконструкцію потрібно приблизно 32,5 мільйони гривень, каже заступниця голови Полтавської обласної адміністрації Катерина Рижеченко.

Музей у Більську на Полтавщині має запрацювати наступного року
На реконструкцію потрібно приблизно 32,5 мільйони гривень. Суспільне Полтава

"Цього року вже спрямовано 10 мільйонів (гривень – ред.) із Державного фонду регіонального розвитку і 2 мільйони (гривень – ред.) з обласного бюджету. По мірі освоєння цих коштів є можливість дофінансування з обласного бюджету цього року, і вже є плани на наступний рік, щоб завершити цей проєкт", – повідомляє заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Нагадаємо, Більське городище – історична пам’ятка доби Скіфського часу поблизу села Більськ. Це найбільше укріплення скіфського часу у Східній Європі у давнину являло собою типове укріплене поселення. Перші археологічні розкопки тут провели 1906 року.

Вибір редакції

На початок